Padła wielka wygrana LOTTO w Bytomiu. Ta kolektura okazała się szczęśliwa

Dla osoby, która wytypowała 2 kwietnia 2021 r. szczęśliwy zestaw liczb, Bytom stał się ponownie najmilszym miastem. Wygrany los został zakupiony w kolekturze w centrum miasta.

Początek kwietnia obfitował w wygrane w Lotto Plus. Duże sumy padły w Bielsku-Białej i Krakowie. Wytypowane „szóstki” przyniosły szczęśliwcom wygrane po 1 mln złotych każda.

W kolekturze przy Rynku w Bytomiu gracz pomożył swój wkład o miliony procent

Spora wygrana padła również w Bytomiu. 2 kwietnia 2021 roku w kolekturze LOTTO przy Rynku 21 odnotowano wygraną w kwocie 250 000 zł. Szczęściarz zagrał w grę Kaskada, która polega na wytypowaniu dwóch zestawów po 12 liczb z puli liczb od 1 do 24. Wygrane zaczynają się już od zdobycia 8 liczb w jednym zestawie, a wytypowanie 12 liczb zapewni nam kwotę rzędu ćwierć miliona złotych. Jeden los Kaskady kosztuje 2 zł. Gracz w Bytomiu pomnożył swój wkład o 125 000 000%!

Wygrałeś w Lotto? Musisz zapłacić podatek od wygranej

Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatek od wygranej jest pobierany od dochodów uzyskanych: na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w państwie należącym do EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Zryczałtowany podatek od wygranej wynosi 10% całkowitej sumy. Podatek opłacany jest przez organizatora konkursu, który wypłaca zwycięzcy wygraną pomniejszoną o wysokość podatku. Nie wszystkie wygrane są jednak opodatkowane. Istotną kwestia jest tutaj wysokość wygranej. Nie odprowadzamy podatku dochodowego od nagród, których maksymalna wartość wynosi odpowiednio: 2 280 zł dla nagród pieniężnych oraz 760 zł dla rzeczowych.

fot. Aleksandra Szlęzak/Roksana Druszcz

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon