5 powodów, dla których warto zamieszkać w Piekarach Śląskich

Tereny zielone, dobre ceny mieszkań na sprzedaż, świetna komunikacja, znakomita atmosfera i szeroki rynek pracy. Zastanawiasz się, dlaczego warto zamieszkać w Piekarach Śląskich? Poznaj 5 najważniejszych powodów. Zapraszamy do lektury!

Byt dombud zdjecie artykul

Mieszkania w dobrej cenie

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych powodów, które przemawiają za zamieszkaniem są rewelacyjne ceny mieszkań na sprzedaż w Piekarach Śląskich. Cały Śląsk jest bardzo przyjaznym rynkiem nieruchomości, jednak Piekary Śląskie zdecydowanie się na jego tle wyróżniają.

„Na cenę nieruchomości składa się wiele elementów. Do najważniejszych należy lokalizacja, która rzutuje na pozostałe kryteria m.in. odległość od centrum, czy bliskość niezbędnej infrastruktury. Znaczna większość nowych inwestycji znajduje się w podobnych odległościach od centrum i trudno w Piekarach wyróżnić dzielnice topowe” - mówi Karol Dzieński, specjalista ds. sprzedaży w oddziale firmy Dombud Development w Piekarach Śląskich. Nasza nowa inwestycja znajduje się w dzielnicy interesującej dla osób w każdym wieku – zarówno całych rodzin, jak i singli. W przystępnej cenie w Piekarach Śląskich można otrzymać dobre lokum z dobrą dostępnością m.in. do szkół, przedszkoli, sklepów, czy przychodni, a także rewelacyjną komunikacją. Dodatkowo nasi klienci doceniają funkcjonalne układy mieszkań oraz jakość wykorzystanych materiałów” - dodaje.

Z dala od zgiełku miasta

Piekary Śląskie to idealne miejsce dla tych osób, które pragną zamieszkać poza miastem, w mniejszych miejscowościach i pozwolić sobie w ten sposób na życie z dala od zgiełku wielkiego miasta, zatłoczonych ulic i ciągłego pośpiechu. Mieszkań na sprzedaż w Piekarach Śląskich jest coraz więcej, dzięki czemu można z łatwością nabyć nieruchomość, która w 100% odpowiadać będzie Twoim wymaganiom.

Przyjazna komunikacja

Za mieszkaniami na sprzedaż w Piekarach Śląskich przemawia również przyjazna komunikacja. Rewelacyjne położenie przy autostradzie A1 i szeroko rozwinięta sieć dróg miejskich i wojewódzkich pozwala na swobodne przemieszczanie się nie tylko wewnątrz Śląska, ale także w każdym kierunku na mapie Polski. „Dobre połączenie komunikacyjne to jedna z przyczyn, dla których coraz więcej osób przenosi się z miast wojewódzkich (np. właśnie Katowic) do miast ościennych, jak Piekary Śląskie” - dodaje Karol Dzieński.

Szeroki rynek pracy

Dobra komunikacja i rewelacyjne połączenie z miastem wojewódzkim sprawia, że mieszkając w Piekarach Śląskich można mieć dostęp do niemal całego, śląskiego rynku pracy – w tym także Katowic, w których obecnie stopa bezrobocia jest niższa niż w Warszawie, czy Krakowie i wynosi niecałe 4%, podczas gdy średnia stopa bezrobocia w Bytomiu sięga niemal 18%, a w Chorzowie prawie 10%.

Tereny zielone

Piekary Śląskie mogą pochwalić się przepięknym kompleksem zielonym, jakim jest Las Dioblina. Jest to idealny kierunek na weekendowe wycieczki, czy odpoczynek. W lesie można spotkać m.in.sarny, dziki, lisy, a nawet jenoty i norki amerykańskie, a w okolicach jeziora Świerklaniec - bobry. W pobliżu mieści się również cenna ostoja płazów oraz ptactwa wodno-błotnego Żabie Doły oraz ciekawa Dolina Brynicy. Wiesz już, dlaczego warto zamieszkać w tej pięknej miejscowości. Czas wybrać mieszkania na sprzedaż w Piekarach Śląskich i zaplanować przeprowadzkę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon