Hokej. Powrotu na lód nie będzie. Polonia Bytom z dwoma mistrzowskimi tytułami

Władze PZHL doszły do wniosku, że nie uda się dokończyć rozgrywek hokejowych kobiet i juniorów. Dlatego przyznano tytuły mistrzowskie bez wychodzenia na lód, a to sprawiło, że świetne wieści dotarły do Bytomia.

Byt 162885172 2951496211745710 3725237868956232335 n

Pod koniec marca rząd zaostrzył obostrzenia, na czym mocno ucierpiał sport. Trenować i grać nie mogą amatorzy oraz dzieci i młodzież. To z kolei mocno pokrzyżowało plany hokejowej Polonii Bytom, która miała przed sobą dwa niezwykle ważne spotkania.

Drużyna kobiet miała rozegrać rewanż ze Stoczniowcem Gdańsk w finale play-off. Bytomianki w przypadku zwycięstwa zostałyby mistrzyniami Polski. Także drużyna juniorów dostała się do finału mistrzostw Polski, w którym rywalem miały być Niedźwiadki Sanok. Oba spotkania jednak zostały odwołane.

W środę obecne obostrzenia przedłużono na razie do 18 kwietnia. Nadal nie wiadomo, co będzie dalej. Dlatego władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie postanowiły nie czekać dłużej i zapadła ostateczna decyzja ws. niedokończonych rozgrywek.

"Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, działając na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet z dniem 8 kwietnia 2021 roku oraz przyznać miejsca w rozgrywkach, na podstawie rozegranych meczów w sezonie zasadniczym oraz meczów fazy Play-Off które nie zostały dokończone ze względu na lockdown" - czytamy w komunikacie PZHL.

To oznacza, że bytomskie hokeistki bez wychodzenia na lód obroniły mistrzostwo Polski. To druga taka sytuacja z rzędu, bo rok temu także nie udało się dokończyć sezonu i podopieczne Andrzeja Secemskiego zdobyły krajowy tytuł.

Polonia Bytom tym samym może się już pochwalić dziesięcioma mistrzostwami Polski w hokeju kobiet. Nasze hokeistki w tej chwili mają serię pięciu tytułów z rzędu.

Mistrzami są także bytomscy juniorzy. W przypadku tych rozgrywek PZHL postanowił przyznać złote medale Polonii Bytom i Niedźwiadkom Sanok. To z kolei oznacza, że nasz klub ma za sobą wspaniały sezon.

Wcześniej drużyna seniorów wygrała Młodzieżową Hokej Ligę. Z kolei juniorzy młodsi wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Te wszystkie sukcesy sprawiają, że z optymizmem można patrzeć w przyszłość. Szczególnie że w przyszłym sezonie hokeiści i hokeistki w końcu będą grać na własnym lodowisku, którego modernizacja powoli zmierza do końca.

fot. Facebook/KH Polonia Bytom Ladies

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon