IV liga. Źle się dzieje w Szombierkach. "Zielonym" grozi spadek

Za chwilę minie rok od przegranego meczu Szombierek o awans do III ligi. Dziś o kolejnej próbie wejścia do wyższej ligi nikt nie myśli. Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę "Zieloni" wylądują w lidze okręgowej.

Byt D4 N4279

Z dużym niepokojem spogląda się na to, co dzieje się na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Szombierki już jesienią pozbawiły się szans walki o czołowe lokaty. Celem na wiosnę było jak najszybsze usadowienie się w środku tabeli i zapewnienie sobie bytu w IV lidze. Zapowiada się jednak nerwówka do samego końca.

"Zieloni" w rundzie wiosennej rozegrali cztery spotkania i jeszcze nie mieli okazji do świętowania zwycięstwa. Dwa remis i dwie porażki - to obecny dorobek zespołu prowadzonego przez Marcina Molka.

W miniony weekend bytomianie przegrali na własnym stadionie ze Zniczem Kłobuck. Konsekwencje są poważne, bo sytuacja Szombierek zaczyna wymykać się spod kontroli. Już teraz byłego mistrza Polski od strefy spadkowej dzielą zaledwie dwa punkty.

Jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał, że bytomskiej drużynie w oczy zacznie zaglądać widmo spadku do ligi okręgowej. Gdyby tak się stało, to klub wykona wielki krok do tyłu. Bardzo ważne będą dwa najbliższe spotkania ligowe.

Szombierki w najbliższy weekend zagrają ze Śląskiej Świętochłowice, który w tabeli jest dwie pozycje niżej. Tydzień później do Bytomia przyjedzie ostatni w tabeli RKS Grodziec. Komplet punktów powinien dać drużynie chwilę oddechu. Presja jednak będzie bardzo duża, bo każda strata punktów to w tej chwili proszenie się o spadek.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krzysztof budzisz socios silesia

Żadna przeszkoda mu niestraszna. Mamy wicemistrza Europy!

Hokejowe Mistrzostwa Świata bytomski

Katowice - reprezentacja Polski kobiet zagra w Hokejowych MŚ

Bytomski4 1385559175

Wygrana Carbo-Koks TTS Polonia Bytom

Bytomski4 gliw

Koszykarze wygrali z Politechniką

Bytomski2 1378044352

Carbo-Koks Bytom Open zakończony

Bytomski2 1373439901

Czarni Bytom najlepsi

Szukają następców Radwańskiej i Janowicza