3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu. Skąd ta kumulacja?

Noc z 13 kwietnia na 14 kwietnia była obfita w pożary. Bytomscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Pierwszy miał miejsce na Bobrku, a dwa następne w samym sercu Bytomia. Sprawdź szczegóły akcji.

Pożar pustostanu między Szombierkami a Bobrkiem

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu 13 kwietnia 2021 roku o godzinie 21.49 otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru w pustostanie na ul. Zabrzańskiej. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Pożar miała miejsce w pustostanie. Ogień objął dach. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W budynku nie znaleziono żadnej osoby. Nikt więc nie został ewakuowany ani poszkodowany.

Nad ugaszeniem pożaru pracowało 5 zastępów PSP i 3 zastępy OSP. Podano 3 prądy wody. Akcja trwała ponad dwie godziny, ponieważ palił się spory fragment dachu, a wodę trzeba było dowieźć. Późniejsze działania strażaków skupiły się na rozbiórce nadpalonych elementów oraz przelania pogorzeliska. Całe miejsce zostało sprawdzone kamerami termowizyjnymi. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

Kolejny płonący pustostan w Bytomiu

Tej samej nocy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała kolejny alarm o pożarze pustostanu. Zawiadomienie otrzymane o godzinie 23.28 dotyczyło pożaru niezamieszkałego budynku przy ul. Żeromskiego. Na miejscu strażacy potwierdzili informacje zawarte w notatce. W budynku nie znajdowała się żadna osoba. W 3 kondygnacyjnym pustostanie, na ostatnim piętrze paliły się śmieci. Akcję gaśniczą prowadziły 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP. Podano jeden prąd wody. Pogorzelisko zostało przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 0:15.

Pożar śmietnika na klatce schodowej

Równocześnie z powyższym pożarem, miał miejsce kolejny. O godzinie 23.28 otrzymano kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru przy ul. Podgórnej. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Klatka schodowa była zadymiona. Powodem tego były palące się śmieci w koszu. Ewakuacja lokatorów nie była potrzebna.

Strażacy podali jeden prąd wody. Następnie klatkę schodowa przewietrzono. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikami niebezpiecznych gazów – nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Na miejscu pracowały 3 zastępy PSP. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie śmieci znajdujących się w koszu na klatce schodowej. Równie dobrze ktoś mógł przypadkowo zaprószyć ogień. Akcja zakończyła się o godzinie 0:15.

fot. Facebook Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt 0001straz

Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...

Byt 2 OLSZEWSKIEGO19

Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie...