3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu. Skąd ta kumulacja?

Noc z 13 kwietnia na 14 kwietnia była obfita w pożary. Bytomscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Pierwszy miał miejsce na Bobrku, a dwa następne w samym sercu Bytomia. Sprawdź szczegóły akcji.

Pożar pustostanu między Szombierkami a Bobrkiem

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu 13 kwietnia 2021 roku o godzinie 21.49 otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru w pustostanie na ul. Zabrzańskiej. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Pożar miała miejsce w pustostanie. Ogień objął dach. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W budynku nie znaleziono żadnej osoby. Nikt więc nie został ewakuowany ani poszkodowany.

Nad ugaszeniem pożaru pracowało 5 zastępów PSP i 3 zastępy OSP. Podano 3 prądy wody. Akcja trwała ponad dwie godziny, ponieważ palił się spory fragment dachu, a wodę trzeba było dowieźć. Późniejsze działania strażaków skupiły się na rozbiórce nadpalonych elementów oraz przelania pogorzeliska. Całe miejsce zostało sprawdzone kamerami termowizyjnymi. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

Kolejny płonący pustostan w Bytomiu

Tej samej nocy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała kolejny alarm o pożarze pustostanu. Zawiadomienie otrzymane o godzinie 23.28 dotyczyło pożaru niezamieszkałego budynku przy ul. Żeromskiego. Na miejscu strażacy potwierdzili informacje zawarte w notatce. W budynku nie znajdowała się żadna osoba. W 3 kondygnacyjnym pustostanie, na ostatnim piętrze paliły się śmieci. Akcję gaśniczą prowadziły 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP. Podano jeden prąd wody. Pogorzelisko zostało przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 0:15.

Pożar śmietnika na klatce schodowej

Równocześnie z powyższym pożarem, miał miejsce kolejny. O godzinie 23.28 otrzymano kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru przy ul. Podgórnej. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Klatka schodowa była zadymiona. Powodem tego były palące się śmieci w koszu. Ewakuacja lokatorów nie była potrzebna.

Strażacy podali jeden prąd wody. Następnie klatkę schodowa przewietrzono. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikami niebezpiecznych gazów – nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Na miejscu pracowały 3 zastępy PSP. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie śmieci znajdujących się w koszu na klatce schodowej. Równie dobrze ktoś mógł przypadkowo zaprószyć ogień. Akcja zakończyła się o godzinie 0:15.

fot. Facebook Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon