Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu Piekarskiej i Powstańców Śląskich. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP

Dzisiaj, w piątek 16 kwietnia 2021 r. przed godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej i Powstańców Śląskich w Bytomiu zderzyły się dwa samochody. Na miejscu pojawiły się policja, pogotowie i straż pożarna.

Byt samochod3

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego w piątek 16 kwietnia 2021 r. Przed godz. 17 na skrzyżowaniu dwóch ulic w centrum Bytomia: Piekarskiej i Powstańców Śląskich doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Okazuje się, że przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą volkswagenem passatem 62-letnią kobietę. - Pani ta, wyjeżdżając z ulicy Piekarskiej nie zastosowała się do znaku STOP i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki BMW - mówi asp. sztab. Rafał Wojszyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba, więc zostało ono zakwalifikowane przez policję jako kolizja. - Pasażerem bmw było dziecko. Zostało ono zbadane przez zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że nic mu się nie stało, dlatego nie była potrzebna hospitalizacja - dodaje Rafał Wojszyk.

Oboje kierowcy byli trzeźwi. Kierująca volkswagenem została ukarana mandatem za wykroczenie w ruchu drogowym. Jego maksymalna kwota to 500 zł.

- O godz. 16:46 dostaliśmy zawiadomienie o kolizji dwóch samochodów. Dyżurny zadysponował dwa zastępy straży pożarnej. Gdy przybyliśmy na miejsce, pracowała tam już policja i ratownicy medyczni. Nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca kolizji i odłączenia akumulatorów w samochodach - relacjonuje mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Fot. ARC

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

upadek z wysokości Bytom

Upadek z wysokości w Bytomiu przy ul. Brzezińskiej

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany w Bytomiu

Polowanie

Myśliwi znów urządzają polowanie w Bytomiu

Śmigłowiec nad Miechowicami

Wypadek w Bytomiu-Miechowicach

Byt wypadek kolizja1

Bytom. Tramwaj nr 7 uderzył w samochód....

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....