Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu Piekarskiej i Powstańców Śląskich. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP

Dzisiaj, w piątek 16 kwietnia 2021 r. przed godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej i Powstańców Śląskich w Bytomiu zderzyły się dwa samochody. Na miejscu pojawiły się policja, pogotowie i straż pożarna.

Byt samochod3

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego w piątek 16 kwietnia 2021 r. Przed godz. 17 na skrzyżowaniu dwóch ulic w centrum Bytomia: Piekarskiej i Powstańców Śląskich doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Okazuje się, że przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą volkswagenem passatem 62-letnią kobietę. - Pani ta, wyjeżdżając z ulicy Piekarskiej nie zastosowała się do znaku STOP i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki BMW - mówi asp. sztab. Rafał Wojszyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba, więc zostało ono zakwalifikowane przez policję jako kolizja. - Pasażerem bmw było dziecko. Zostało ono zbadane przez zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że nic mu się nie stało, dlatego nie była potrzebna hospitalizacja - dodaje Rafał Wojszyk.

Oboje kierowcy byli trzeźwi. Kierująca volkswagenem została ukarana mandatem za wykroczenie w ruchu drogowym. Jego maksymalna kwota to 500 zł.

- O godz. 16:46 dostaliśmy zawiadomienie o kolizji dwóch samochodów. Dyżurny zadysponował dwa zastępy straży pożarnej. Gdy przybyliśmy na miejsce, pracowała tam już policja i ratownicy medyczni. Nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca kolizji i odłączenia akumulatorów w samochodach - relacjonuje mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Fot. ARC

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt nurekx

35-letni bytomianin utonął w zalewie Rogoźnik....

Byt policjabytomlogo

Kradł elementy sieci trakcyjnej. Teraz czeka go...

Byt connection 4884862 1920

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w...

Byt parkomat piastowbytomskich

Złodziej okradł parkomaty

Byt dachowanie

Dachowanie na ul. Strzelców Bytomskich

Byt niewypal

Niewybuch w Bytomiu? Policja i straż pożarna...