Bytom. Carrefour w CH Plejada drastycznie się skurczy, o prawie 3 tys. m2

W Centrum Handlowym Plejada w Bytomiu trwa remont hipermarketu Carrefour. Ten francuski market nie będzie już taki wielki. Jego powierzchnia zostanie drastycznie zmniejszona, o prawie 3 tysiące metrów kwadratowych.

Klienci sklepu Carrefour w CH Plejada w Bytomiu są zdziwieni. W środku wielkiego sklepu wydzielono barierkami i czarnymi płachtami duży obszar. Wokół za to widać regały z pustymi półkami. Co się tam dzieje?

Carrefour w CH Plejada w Bytomiu przechodzi "remodeling". Będzie znacznie mniejszy

Okazuje się, że francuska marka sklepów zdecydowała o znacznym zmniejszeniu powierzchni placówki w CH Plejada w Bytomiu.

- Carrefour Polska stara się zapewnić swoim klientom jak najlepsze warunki zakupów, stale dopasowując sklepy do bieżących potrzeb konsumentów. Jednym z takich działań jest optymalizacja powierzchni sprzedaży, polegająca na odpowiednim, nowoczesnym rozmieszczeniu stref produktów w sklepie - informuje portal bytomski.pl Biuro Prasowe Carrefour.

- Często rezultatem takiej optymalizacji jest zmniejszenie powierzchni sprzedaży, jak ma to miejsce np. w hipermarkecie Carrefour w centrum handlowym AKS Chorzów. W sklepie tym, w wyniku optymalizacji, powierzchnia została zmniejszona o 2 100 m2. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w hipermarkecie w CH Plejada w Bytomiu, gdzie aktualnie rozpoczęły się prace remodelingowe, a powierzchnia zmniejszy się o 2 700 m2 - dodaje w rozmowie z bytomski.pl Biuro Prasowe Carrefour.

Do tej pory hipermarkety miały powierzchnię:

  • Hipermarket Bytom - 7393 m2
  • Hipermarket Chorzów - 7531 m2

Sieć informuje, że bytomski Carrefour pozostanie hipermarketem. - Po zmniejszeniu powierzchni będzie miał blisko 4700 m2. Przy remodelingu tego sklepu nadal pozostają działy BAZAR/RTV/AGD/TEKSTYLIA. Dodatkowo zostaje zwiększona strefa sezonowa w celu lepszej ekspozycji artykułów (np. meble ogrodowe, ogród, rowery, zabawki do piasku, baseny, sport) - dodają przedstawiciele Carrefoura.

Przypomnijmy, że nie tylko Carrefour w CH AKS w Chorzowie przeszedł podobną optymalizację. Już w 2020 r. hipermarket Tesco Extra, flagowy sklep brytyjskiej marki w Katowicach, został zmniejszony o prawie 3/4. Dziś w miejscu, które zwolnił jest sklep TK Maxx, a obok ma się otworzyć pierwszy na Śląsku sklep sieci Primark.

Czy będą zwolnienia pracowników Carrefoura w CH Plejada w Bytomiu?

Czy te zmiany spowodują zwolnienia pracowników Carrefoura w CH Plejada? Przedstawiciele francuskiej sieci twierdzą, że nie. - Zmniejszenie powierzchni sprzedaży w żadnym stopniu nie jest powiązane z obniżeniem struktury zatrudnienia, a dzięki działaniom remodelingowym zostanie ona lepiej i efektywniej wykorzystana, dając klientom możliwość szybszego znalezienia produktów i sprawniejszego dokonania zakupów - informują nas.

Coraz więcej sklepów znika z CH Plejada

To kolejny cios dla CH Plejada w Bytomiu. Ostatnio z tego centrum handlowego wyprowadziły się takie marki jak:

  • Sephora,
  • Promod

Za to w tym centrum handlowym jest szykowany Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Więcej informacji o tym punkcie tu: Trzy punkty masowych szczepień powstaną w Bytomiu. Jeden z nich w centrum handlowym

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon