BPK ostrzega: uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

Oszuści nadal groźni. Bytomska Policja zna przypadki, w których złodzieje podają się za pracowników wodociągów i przy okazji m.in. fałszywej kontroli instalacji wodociągowej okradają mieszkańców. Można ustrzec się oszustów dzięki tym trzem radom, które przygotowało Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Byt BPK art

Rada 1: Poznaj kilka prostych zasad postępowania BPK, od których nie ma wyjątków

Pracownicy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego nigdy nie przychodzą do mieszkańców ani w celu pobrania gotówki za zaległości związane z dostawą wody i odprowadzaniem ścieków, ani w celu zwrotu nadpłaty. Zgodnie z umową nadpłata zaliczana jest na poczet przyszłych należności. Może też zostać zwrócona, jednak wyłącznie na pisemny wniosek klienta. Wówczas kwota nadpłaty przekazywana jest na wskazany we wniosku rachunek bankowy lub wypłacana w kasie BPK. Opłaty za dostawę wody i odbiór ścieków można natomiast uregulować przelewem na numer konta podany na fakturze lub gotówką w kasie BPK. Ze względu na pandemię koronawirusa BPK zaleca jednak, aby dokonywać operacji bezgotówkowych.

Rada 2: Sprawdź legitymację pracownika wodociągów i zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 994

Pracownicy BPK uprawnieni do wejścia na teren nieruchomości odbiorcy zawsze mają przy sobie legitymację służbową i pisemne upoważnienie do wejścia na jej teren. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 994 by zweryfikować tożsamość pracownika.

Rada 3: Załóż konto eBOK BPK

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, to miejsce, w którym każdy może samodzielnie załatwić wiele spraw od ręki. Szybko, wygodnie i, co najważniejsze, bezpiecznie – na ekranie swojego komputera lub smartfona. Niedawno, do grona nowoczesnych firm, które udostępniają swoim klientom takie narzędzie dołączyło Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Rejestracja jest bardzo prosta. Aby zacząć korzystać z systemu wystarczy wejść na stronę ebok.bpk.pl i utworzyć konto, aby już wkrótce w dowolnej chwili cieszyć się możliwością sprawdzenia stanu należności, podglądać wystawione faktury czy podawać stan licznika. To świetne rozwiązanie także dla rodzin seniorów, którzy mieszkają samodzielnie. Wystarczy wspólnie założyć konto, aby odciążyć rodziców czy dziadków w kontrolowaniu wydatków za dostawę wody oraz odprowadzanie ścieków i tym samym uniknąć ryzyka związanego z próbą kradzieży czy wyłudzenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon