Odnowią dwie ulice. Jest kolejna kasa na remonty dróg w Bytomiu

Trzeba przyznać, że miasto Bytom w ostatnich latach bardzo aktywnie pozyskuje środki na remonty i modernizacje różnych dróg. Właśnie urzędnicy zdobyli kolejne pieniądze, które tym razem pozwolą poprawić stan dwóch śródmiejskich ulic.

Byt ulica smolenia

Dopiero co informowaliśmy o przyznaniu Bytomiowi następnych dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego źródła pozyskano już w sumie 15 milionów złotych na przebudowę następujących ulic: Modrzewskiego (Szombierki), Nickla (Miechowice) i Węglowej (Śródmieście). Ponadto środki z RFIL powędrują również na modernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych ciągu komunikacyjnego przy ul. Chorzowskiej znajdującego się w sąsiedztwie powstającego Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych na terenie dawnej KWK Rozbark.

- Cieszę się, że Bytom wciąż korzysta z finansowej pomocy rządu - stwierdził Mariusz Janas, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu. - Harmonijna współpraca rządu z samorządem, wsparcie wojewody, marszałka oraz naszego bytomskiego posła Wojciecha Szaramy przynosi dobre rezultaty - dodał.

W tym tygodniu Kancelaria Premiera Rady Ministrów poinformowała o rozdysponowaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście beneficjentów znalazło się m.in. nasze miasto. Bytom dostanie 1,75 mln zł na przebudowę ulic Nawrota i Smolenia, tworzących ciąg o długości ok. 1 kilometra, łączący ul. Woźniaka z Korfantego. Wartość całej inwestycji wyniesie blisko 3,5 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia przypadnie na lata 2021 - 2022.

- Planując inwestycje drogowe w mieście staramy się zawsze o środki zewnętrzne na ich realizację. Pozyskanie kolejnych pieniędzy, tym razem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to dowód, nie tylko na to, że nasze wnioski były dobrze przygotowane, ale wytypowane do dofinansowania inwestycje drogowe są konieczne do realizacji, aby poprawić ich stan techniczny i bezpieczeństwo - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon