Bytomski szpital szuka wolontariuszy na oddziały covidowe

Każdego dnia tysiące Polaków zaraża się wirusem SARS CoV-2. Wiele osób przechodzi infekcję w łagodny sposób, ale niestety bardzo dużo pacjentów wymaga hospitalizacji. Personel szpitali jest przeciążony, dlatego poszukiwane są dodatkowe osoby do pomocy.

Byt szpital bytom

Bytomska „Jedynka” jest placówką, która od samego początku epidemii jest zaangażowana do walki z koronawirusem. W strukturach szpitala od lat funkcjonuje oddział zakaźny, który mieści się w budynku przy al. Legionów, natomiast w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 w głównym kompleksie przy ul. Żeromskiego uruchomiono kolejne dwa oddziały covidowe. W sumie lecznica dysponuje już 83 łóżkami z dostępem do aparatury tlenowej.

Do obsługi trzech oddziałów covidowych skompletowano personel spośród pracowników „Jedynki”, lecz wciąż potrzebna jest dodatkowe wsparcie. Dyrekcja szpitala szuka osób do pomocy pacjentom, którzy z braku sił nie są w stanie wykonywać najprostszych czynności. Chętni nie muszą posiadać wiedzy medycznej, natomiast powinni być cierpliwi i gotowi do pracy w kombinezonach ochronnych.

- W pierwszej kolejności wolontariusze podjęliby pracę na oddziałach covidowych, to tam jest najwięcej pacjentów w poważnym stanie i potrzebna jest największa pomoc. Wolontariusze mogliby pomagać przy myciu pacjentów, a także pomagaliby chorym na przykład w rozmowach z bliskimi. Pacjenci bardzo często są tak słabi, że nie potrafią utrzymać telefonu i nie potrafią wybrać numeru - mówi Władysław Perchaluk, dyrektor „Jedynki”. - Wolontariuszom zapewniamy przeszkolenie oraz, co oczywiste, środki ochronne - zapewnia.

Kandydaci mogą kontaktować się z Działem Kadr Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu pod numerem telefonu 32 396 32 32.

Tak wygląda codzienność pracowników szpitala miejskiego w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon