W Bytomiu jest jedyny na Śląsku Punkt Szczepień Powszechnych w centrum handlowym

Już w środę, 28 kwietnia, o ile do Bytomia trafi obiecany transport szczepionek, zacznie się akcja szczepień przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych. Miały powstać trzy punkty, na razie są dwa. Jeden z nich, co jest ewenementem, jest w centrum handlowym. To zaledwie drugi taki punkt w Polsce, po Rzeszowie, gdzie w CH Full Market, tuż przy przychodni otwarto pierwszy taki punkt.

Miasto Bytom informuje, że Punkty Szczepień Powszechnych są w pełni dostępne, dobrze oznakowane i zapewniają obsługę wykwalifikowanych pracowników. W środę, 28 kwietnia - o ile do Bytomia trafi transport szczepionek - rozpocznie się akcja szczepień przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych, zorganizowanych przez gminę Bytom w:

  • Centrum Handlowym Atrium Plejada, al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25 (w miejscu po dwóch zlikwidowanych sklepach)
  • w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120.

- Otrzymaliśmy informację, że szczepionki przyjadą do Bytomia we wtorek i w piątek /27 i 30 kwietnia/. Jeśli tak się stanie i dostawy dotrą na czas, już od środy rano, 28 kwietnia rozpoczniemy szczepienia w naszych dwóch punktach zorganizowanych w CH Atrium Plejada oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz

Godziny funkcjonowania Punktów Szczepień Powszechnych w Bytomiu

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach: 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się do transporcie szczepionek, od godz. 13.00).

Natomiast w CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się do transporcie szczepionek, od godz. 13.00). Wyjątkiem będzie długi majowy weekend - wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

Punkt obsługiwać będzie personel Przychodni Lekarskiej Szombierki. W tym zadaniu medyków wspierać ich będą także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Jak się zgłosić na szczepienie w Bytomiu

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu mieszkańcy mogą zapisać się poprzez:

  • Internetowe Konto Pacjenta,
  • ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989,
  • przez e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Punkty Szczepień Powszechnych uruchamiają też dwa numery telefonów, pod którymi mieszkańcy posiadający e-skierowanie na szczepienie, mogą wpisywać się na listę rezerwową, aby - w miarę wolnych dawek szczepionek w punktach - przyspieszyć swój termin szczepienia.

Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści: „szczepimy się” pod numer telefonu: 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt punkty szczepien bytom

Trzy punkty masowych szczepień powstaną w...

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości