Polonia Bytom może spać spokojnie. Jest dodatkowa kasa na nowy obiekt

Już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby za kilka miesięcy ruszyły prace budowlane przy ul. Piłkarskiej. Dzięki dołożeniu ponad 6 mln zł z budżetu miasta powstanie tam boisko piłkarskie wraz z budynkiem klubowym, który będzie służyć Polonii Bytom.

Otwarcie ofert złożonych w ramach przetargu na "Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym" nie przyniosło dobrych wieści. Wprawdzie dwie firmy wyraziły gotowość podjęcia się tej inwestycji, ale ich oczekiwania znacznie przerastały dostępny budżet.

Są dodatkowe miliony na boisko i budynek

Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom na ten cel miała zapewnione 18 mln zł netto. Tymczasem Tamex Obiekty Sportowe SA zaoferowało zrealizowanie inwestycji za 24 779 000 zł, a Interhall Sp. z o.o. prace wyceniło jeszcze wyżej, bo na 28 261 788 zł. W tej sytuacji pojawiły się dwie opcje. Unieważnienie przetargu albo znalezienie dodatkowych środków.

Bytomski Sport ostatecznie zdecydował się na drugi wariant. W tym celu poproszono Radę Miejską o zwiększenie kwoty o 6 779 000 zł. Udało się, bo radni przychylili się do prośby i dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycję. Łączny koszt wyniesie 24 779 000 zł, a to wskazuje na to, że przetarg wygra Tamex Obiekty Sportowe SA.

Firma posiada 18-letnie doświadczenie. W tym czasie wykonała ponad tysiąc inwestycji. Obecnie buduje m.in. stadiony lekkoatletyczne w Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim, czy halę sportową w Będzinie.

Jak będzie wyglądać nowe boisko Polonii Bytom?

Przy ul. Piłkarskiej, na terenie dawnych boisk żwirowych, powstanie boisko pełnowymiarowe z nawierzchnią syntetyczną. Obiekt będzie spełniać wymogi licencyjne II ligi, bo będzie posiadać trybuny, oświetlenie oraz zaplecze socjalne.

Wspomniane trybuny będą mogły pomieścić 2,2 tys. widzów. Boisko jednak będzie tak zaprojektowane, aby można zwiększyć pojemność na tyle, aby obiekt spełniał wymogi nawet I-ligowe. Będzie zatem dość skromnie, ale wydaje się, że na ten moment wystarczająco. Trzeba zresztą jeszcze raz podkreślić, że to nie będzie stadion, a "boisko wraz z zapleczem treningowym".

Kluczowym punktem inwestycji będzie budowa nowego budynku klubowego. Nieruchomość będzie mieć trzy kondygnacje. W środku znajdą się przede wszystkim szatnie dla piłkarzy akademii, ale także mini muzeum Polonii, kawiarenka z tarasem, czy nawet miejsce dla sekcji e-sportu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon