Ruszyły punkty szczepień powszechnych w Bytomiu. Chętnych nie brakuje!

W środę, 28 kwietnia, w Bytomiu ruszyły dwa punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19 – w Medyku przy ul. Wrocławskiej 120 i w Centrum Handlowym Atrium Plejada. Pierwszego dnia zaszczepiono tam blisko 800 osób.

Punkty szczepień powszechnych zorganizowane przez miasto były gotowe już kilka dni temu. Brakowało tylko samych szczepionek, które dotarły do Bytomia we wtorek, 27 kwietnia. Dzień później punkty w Centrum Handlowym Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25 i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 przyjęły pierwszych pacjentów.

- Zadziwiająco szybko i zadziwiająco sprawnie jak na start. Jestem bardzo dobrze tutaj przyjęty. Początki zwykle są trudne, a tutaj wyczułem taką łatwość – mówił Krzysztof Roman z Bytomia, jeden z pierwszych zaszczepionych w Medyku.

Pierwszego dnia zaszczepiono blisko 800 osób

W sumie w obu punktach szczepień powszechnych w Bytomiu pierwszego dnia zaszczepiono 782 osoby. Wśród nich byli przede wszystkim mieszkańcy Bytomia, ale także Piekar Śląskich, Gliwic czy… Warszawy.

- To duży krok do powrotu do normalności, za którą na pewno wszyscy już bardzo bardzo tęsknimy – podkreśla prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

W jakich godzinach działają punkty szczepień powszechnych?

Punkt szczepień w Medyku działa od wtorku do niedzieli w godzinach 8.00 – 16.00, a w Plejada przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25 od wtorku do soboty w godz. 8.00 – 16.00. We wtorki szczepienia będą się rozpoczynały po transporcie szczepionek, o godz. 13.00.

Zorganizowane przez miasto punkty szczepień obsługiwane są przez personel Przychodni Lekarskiej Szombierki. Jak podkreśla dr Adam Ciesiółka, z przychodni w Szombierkach, wszystko działa prawidłowo i pacjenci przyjmowani są o właściwych godzinach. Czy dalej tak będzie zależy od dostawy szczepionek.

- Mam nadzieję, że szczepionek nie będzie brakować, ale to jest duża niewiadoma. Na bieżąco będziemy pacjentów informować, jeżeli by były jakiekolwiek problemy z dostawą szczepionek – podkreśla dr Ciesiółka.

Trzeci punkt szczepień powszechnych w Bytomiu, organizowany przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 ruszy dopiero po długim weekendzie, 4 maja. Planuje się tam zaszczepić tysiąc osób tygodniowo.

Jak zapisać się na szczepienie?

Na szczepienie można się zapisać przez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię 989 lub przez e-rejestrację na stronie gov.pl/szczepimysie. Punkty szczepień powszechnych w Bytomiu uruchomiły też dwa numery telefonów, pod którymi osoby posiadający e-skierowanie na szczepienie, mogą wpisywać się na listę rezerwową.

Wystarczy wysłać SMS o treści „szczepimy się” na numer 502 127 281 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego lub 509 665 297 w Centrum Handlowym Atrium Plejada. Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową, dzięki czemu – o ile będą wolne szczepionki - można przyspieszyć swój termin szczepienia.

https://www.youtube.com/watch?v=XBKUWLzz5w0

Wcześniej pisaliśmy:

W Bytomiu jest jedyny na Śląsku Punkt Szczepień Powszechnych w centrum handlowym

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon