18 kilometrów na hulajnodze! Tyle przejechał rekordzista w Bytomiu

Już ponad miesiąc możemy korzystać z hulajnóg elektrycznych w naszym mieście. Jak podsumowuje firma Bolt, w tym czasie bytomianie przejechali na nich tysiące kilometrów!

Byt 20210503 100435

Zielone hulajnogi z napędem elektrycznym pojawiły się w Bytomiu pod koniec marca. Korzystać z nich może każdy, kto zainstaluje specjalną aplikację na swoim telefonie, która umożliwia odblokowanie jednośladu. Koszt przejazdu wynosi 50 groszy za minutę użytkowania, a samo odblokowanie jest bezpłatne.

- Cieszę się, że bytomianie polubili hulajnogi i korzystają z nich na co dzień dojeżdżając z odleglejszych dzielnic do centrum, czy do przystanków komunikacji miejskiej skąd kontynuują swoją trasę np. do pracy - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Jak podaje operator systemu użytkownicy hulajnóg przejechali w Bytomiu już w sumie 7550 km, z czego najdłuższy przejazd wyniósł aż 18 km. Najczęściej mieszkańcy jeżdżą w okolice Rynku, dworca kolejowego oraz centrum handlowego Agora, gdzie zwykle kończą swój przejazd. Średnia przejechana odległość to ok. 3 km, natomiast w weekendy ten dystans wzrasta do 5 km.

- 40% użytkowników przemieszcza się najczęściej do centrum miasta, parkując hulajnogi w okolicach przystanków transportu miejskiego. Największych ruch obserwujemy od poniedziałku do piątku w godzinach szczytu czyli od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00 - poinformowała Joanna Manarczyk z biura prasowego Bolt Rentals.

Niestety bytomianie nie zawsze mogą skorzystać z hulajnóg, gdy tego potrzebują. Mieszkańcy często skarżą się w internecie na małą ilość dostępnych pojazdów, a nawet ich zupełny brak. Czasem choć stoją one przed nami na ulicy, to nie można ich wypożyczyć z powodu rozładowanej baterii. Operator musi więc popracować nad poprawą dostępności swoich hulajnóg w Bytomiu oraz zwiększeniem ich liczby. Bytomianie pokochali zielone jednoślady i chcą z nich jak najwięcej korzystać, jednak ewidentnie zainteresowanie przerasta obecne możliwości systemu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon