60, 80, a nawet 100 tys. zł. Tyle kosztują ogródki działkowe w aglomeracji!

Byt ogrodek chorzow

Rodzinne Ogródki Działkowe, doceniane przez wieloletnich posiadaczy i pożądane przez wielu chętnych. Nic dziwnego, pandemia koronawirusa nie zwalnia. Urlop, nawet w kraju, to kwestia ciągłej niepewności. Ratunkiem dla spragnionych kontaktu z naturą, kawałka własnej przestrzeni oraz spokoju i sielanki... jest właśnie ogródek działkowy.

Od wielu lat obserwuje się wzrost cen działek zlokalizowanych na terenie miasta. Nic dziwnego. Wstępując w szeregi działkowców, zyskujemy nie tylko swój teren zielony, często zlokalizowany nieopodal miejsca zamieszkania, ale przede wszystkim miejsce spotkań, ucieczki od pandemicznych realiów, teren przeznaczony do wypoczynku, zażywania kąpieli słonecznych i nie tylko. Ogródek pomaga także w rozwoju pasji ogrodnictwa czy uprawy warzyw sezonowych.

Inwestycja na lata

Kupujący ogródek działkowy, o ile posiada odpowiedni kapitał, by móc odkupić od poprzedniego właściciela możliwość dzierżawy danego terenu, musi mieć na uwadze, że cena zależna jest od wielu czynników, takich jak wielkość działki, jej lokalizacja, stan i sposób zagospodarowania terenu. Znacznie droższe będą więc ogródki ze sporymi altanami i kompletnym zapleczem sanitarnym. Także wielkość, czy liczba drzew i bogactwo roślinności mogą znacznie podbić wartość. Także ceny starych, niszczejących działek często nie spadają poniżej 20 tysięcy złotych...

Sprzedający się cenią

Ci, którzy zdecydowali się na wystawienie swojej działki na popularne serwisy aukcyjne, mogą być pewni, że uda się sprzedać teren w bardzo krótkim czasie. Mimo często zawyżonych stawek, wybór jest niewielki. Działek jest znacznie mniej niż kilka lat temu. Oferty z konkurencyjnymi cenami znikają w zadziwiającym tempie.

Przykłady najdroższych ogródków działkowych na terenie aglomeracji śląskiej

5. ROD Czerneckiego, Chorzów Klimzowiec – 58 tys. zł!
Ogródek o wielkości 208 m². Prąd i woda podłączone. Na działce znajduje się domek wraz z toaletą, pomieszczenie na narzędzia oraz dużo nasadzeń.

4. ROD Pstrowskiego, Bytom Rozbark – 65 tys. zł!
Ogródek o wielkości 760 m². Prąd i woda podłączone. Na działce znajdują się dwie altany oraz szklarnia i sporo przestrzeni do zagospodarowania według potrzeb.

3. ROD Jutrzenka, Świętochłowice Chropaczów – 80 tys. zł!
Ogródek o wielkości 400 m kw. Prąd i woda podłączone. Na działce znajduje się domek, altana oraz bogata roślinność. Drzewa i liczne nasadzenia.

2. ROD Zacisze, Katowice Koszutka – 90 tys. zł!
Ogródek o powierzchni 310 m². Prąd i woda podłączone. Na działce domek murowany z dwoma pokojami, oraz domek gospodarczy i grill murowany. Ponadto zaimpregnowany plac zabaw, 7-letnie tuje, jabłonka i liczne nasadzenia.

1. ROD Mysłowice Brzezinka – 99 tys. zł!
Ogródek o powierzchni 700 m². Prąd i woda podłączone. Na działce drewniany umeblowany domek, wykończona łazienka. Drzewa, liczne nasadzenia i teren do zagospodarowania.

Oferty z OLX lub adresowo.pl aktualne na dzień 30.04 2021r.

fot. OLX

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT