Rubens z Bytomia promuje 50. urodziny katowickiego Spodka. Widzieliście te billboardy?

35 wielkich, intensywnie żółtych billboardów pojawiło się w Bytomiu, Katowicach, Zabrzu, Chorzowie, Gliwicach i Tychach. Na nich - hasła pisane po śląsku, nawiązujące do 50. urodzin katowickiego Spodka. Firmuje je Mateusz Ledwig, twórca marki Roobens/Rubens był z Bytomia.

Byt roobens2

"A pamiyntosz jak żeś rycała na koncercie Depeszów w Spodku?", "Pod spodym Spodka zaś trefimy sie", "Jak cie widza, to mom hercklekoty jak na Ramsztajnie w Spodku" - to niektóre z haseł umieszczonych na billboardach.

Więcej światła na ten pomysł rzuca hashtag, umieszczony pod tymi hasłami - #50leciespodka.

Spodek ma 50 lat! Urodzinowe atrakcje już 8 maja. Sprawdź program

Ta akcja billboardowa została zorganizowana z okazji przypadających na sobotę 8 maja 50. urodzin katowickiego Spodka. Hasła wymyślił Mateusz Ledwig, Ślązak pochodzący z Piekar Śląskich, związany też z Bytomiem, twórca szalenie popularnych memów i marki Roobens/Rubens był z Bytomia.

Mateusz niedawno wydał swoją pierwszą książkę - mały słownik śląsko-polski. Kolorystyka billboardów na 50-lecie Spodka nawiązuje do layoutu tej książki.

Mateusz Ledwig, twórca marki Roobens/Rubens był z Bytomia, napisał słowniczek śląsko-polski "Godej"

Wielkie plakaty z nieco nostalgicznymi, ale też humorystycznymi hasłami, pojawiły się na ulicach:

  • Katowic,
  • Bytomia,
  • Zabrza,
  • Chorzowa,
  • Tychów,
  • Gliwic

- Jo już nawet niy byda godać o społnianiu marzeń, bo to się cniwe robi, no ale zaś żech sie porycoł, jak Ania na koncercie Depeszów w Spodku. We współpracy z Miastem Katowice narychtowołch 35 billboardów, kere możecie podziwiać i dżistać się z nimi foty - pisze Mateusz Ledwig na profilu Roobens/Rubens był z Bytomia na Facebooku

Roobens zachęca do robienia sobie fotek z tymi billboardami. Zapowiada specjalny konkurs z tej okazji. Szczegóły mają być znane w piątek 7 maja 2021.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon