Kolejny wielki turniej w Bytomiu. Przyjadą najlepsi z całego świata

Inwestycja w infrastrukturę tenisową zaczyna przynosić coraz więcej korzyści. Górnik Bytom za kilka tygodni zorganizuje kolejną wielką imprezę. Możliwe, że zobaczymy przyszłą gwiazdę.

Byt Korty 1

Bytom od wielu lat jest jednym z centralnych punktów na tenisowej mapie Polski. Dziś mamy nie tylko utalentowanych zawodników, ale także infrastrukturę na najwyższym poziomie. To zaczyna przynosić efekty w postaci prestiżowych turniejów.

W ubiegłym roku mieliśmy mistrzostwa Polski seniorów i seniorek. Niedawno z kolei Bytom gościł reprezentację Polski kobiet, która w zawodach Billie Jean King Cup pokonała Brazylię w hali Na Skarpie. A to jeszcze nie koniec.

Polski Związek Tenisowy poinformował, że nasze miasto zorganizuje turniej rangi ITF Juniors Grade 1. To z kolei oznacza, że do Bytomia przyjadą najlepsi juniorzy z całego świata.

- Zapowiada się naprawdę duża impreza w doborowej obsadzie, ponieważ 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros. W jej drugim tygodniu dopiero do akcji wkraczają juniorzy, więc impreza w Bytomiu będzie dla nich ostatnim przystankiem i możliwością sprawdzenia formy przed występem w Paryżu. To dla nas wielkie wyróżnienie i kolejna okazja do organizacji ważnego wydarzenia w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego - mówi wiceprezes PZT i dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski.

Turniej juniorów rozpocznie się 30 maja i potrwa do 5 czerwca. Wiadomo już także, że w lipcu Górnik Bytom po raz drugi z rzędu będzie organizatorem mistrzostw Polski, a w puli nagród będzie 750 tys. zł.

fot. Archiwum UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

DSC 3805

Gajda wszedł w buty Wolnego. Polonia nie zwalnia w III lidze

Rolkowisko bytom

Lubicie rolki i zabawę? Tę datę zapiszcie w kalendarzu!

291766184 373480304919669 5770312790640103701 n

Bytom znowu stolicą tenisa. Ktoś wyjedzie stąd Mercedesem

Polonia bytom stal brzeg 3 liga

Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku mecz o wszystko

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

D4 N 4027 kopia

Spacerek przed hitem sezonu. Polonia lepsza od 40 punktów

Polonia Bytom zakończyła ligowe zmagania w tym roku

Polonia kończy rok z niedosytem. Wiosną będzie się działo!