Nowe linie metropolitalne już na trasie. Który autobus jedzie przez Bytom? 

Więcej kursów i sprawniejsze podróżowanie po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W trasy wyjechały pierwsze autobusowe linie metropolitalne. Jedna z nich to M3 i tak jak wcześniej linia 820 kursuje także przez Bytom.

Metrolinie, zwane M-kami, od oznaczenia literą „M” mają usprawnić podróżowanie po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. W pierwszym etapie, 8 maja, na trasy wyjechało sześć z nich, to: M1, M2, M3, M4, M18 oraz M24. Przez Bytom kursuje tylko jedna z nich - M3.

Przez Bytom kursuje M3, czyli dawne 820

M3 zastąpiła linie 820, 830N oraz nocne kursy linii 19. Kursuje na trasie Katowice Piotra Skargi (Katowice Dworzec) – Tarnowskie Góry Dworzec. Na tej trasie nastąpiło wiele zmian. Przede wszystkim zwiększona została częstotliwość kursowania w dni robocze. Nowa linia zapewnia częstsze odjazdy, nawet co 7/8 minut, na odcinku Katowice-Bytom, w godzinach szczytu. Dzięki utworzeniu M3, na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry, przez całą dobę będą kursować autobusy bezpośrednie.

Tak jak wcześniej 820, nowa linia M3 jeździ także przez Bytom. Na trasie z Katowic do Tarnowskich Gór obsługuje w naszym mieście przystanki: Bytom Arki Bożka, Bytom Plac Sobieskiego, Bytom Dworzec, Stroszek Kopalnia i Stroszek Osiedle. W drodze do Katowic z oczywistych względów nie jeździ przez ul. Piłsudskiego i nie obsługuje przystanku przy placu Sobieskiego.

Jakie są korzyści z nowych metrolinii?

Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienia szereg korzyści z podróżowania nowymi autobusowymi metroliniami:

  • metrolinie będą jeździć częściej
  • M-ki będą miały wydłużone godziny kursowania w ciągu dnia oraz w nocy
  • usprawnią podróżowanie pomiędzy wszystkimi gminami GZM
  • to tańsza alternatywa dla transportu indywidualnego
  • wybór „M” to brak problemów z parkowaniem i krok do zmniejszenia korków
  • wybierając komunikację miejską dbamy o środowisko – mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza
  • to oferta z możliwością udoskonalania jej przez pasażerów (badania poziomu satysfakcji)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon