Bytomska wąskotorówka 2021. Nowe kursy na trasie do Tarnowskich Gór

Bytomska wąskotorówka to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością. W związku z tym Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozszerzyło ofertę przejazdów z Bytomia do Tarnowskich Gór.

- W tym roku sezon rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie. Do końca byliśmy pełni obaw, czy będą chętni na przejazd, tym bardziej, że pogoda była fatalna - opowiadają przedstawiciele SGKW. - Na szczęście, jak zawsze, nie zawiedliście nas - w obu kursach w sumie mieliśmy obłożenie na poziomie około 90%! A jak to wyglądało liczbowo: w dwóch pociągach przewieźliśmy 179 osób, w tym 52 na biletach ulgowych, odebraliśmy 62 telefony z pytaniami o bilety, a nasze pociągi nie złapały żadnego opóźnienia - dodają.

Dodatkowe kursy bytomskiej wąskotorówki

Ze względu na tak duże zainteresowanie postanowiono zwiększyć liczbę kursów do trzech. Co więcej, już w tym miesiącu w rozkładzie jazdy pojawią się także soboty. W kolejową podróż możemy wybrać się 9, 15, 16, 22, 23, 29 i 30 maja oraz oczywiście podczas sezonu letniego.

Co więcej, wprowadzono także bilety w jedną stronę. Do tej pory mogliśmy kupić tylko ich droższą wersję, pozwalającą na przejażdżkę między Bytomiem a Tarnowskimi Górami i z powrotem. Nowe bilety kosztują:

  • normalny: 12 zł
  • ulgowy: 9 zł

Warto wiedzieć, że bagaże, wózki dziecięce, a także rowery przewożone są nieodpłatnie w specjalnym wagonie. Na gości czeka jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja.

- Dla pasażerów I i II kursu dodajemy możliwość zwiedzenia naszej stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem. Udostępnione zostaną: budynek nastawni, izba tradycji (i sklepik znajdujący się w niej), wagon salonowy oraz wystawy stałe taboru - informują członkowie SGKW. - Zwiedzający będą mieli możliwość powrotu pociągiem na stację Bytom Wąskotorowy na godzinę 12:50 (pasażerowie pierwszego kursu) oraz 15:50 (pasażerowie drugiego kursu) - wyjaśniają.

Wszelkie pytania dotyczące biletów czy rozkładu jazdy pociągów można zgłaszać, dzwoniąc pod numer: 666 904 142.

fot. SKGW

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon