Zainwestowali w strefie. Teraz dołożą się do drogi

Firmy Milimex S.A. i Famur S.A. będą partycypować w kosztach budowy drogi na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. Miasto zawarło porozumienie w tej sprawie z inwestorami.

Byt ulica hakuby

W ubiegłym roku swoją działalność z Katowic do Bytomia przeniósł producent prefabrykatów żelbetowych - Milimex S.A. Firma zdecydowała się na zakup hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tys. m2 wraz z placem składowym na terenie KSSE przy ul. Strzelców Bytomskich. Kosztem przeszło 8 milionów złotych inwestor zmodernizował obiekt m.in. w zakresie wymiany urządzeń suwnicowych oraz dostosowania go na potrzeby produkcji prefabrykatów. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu słupów i belek, dźwigarów niesprężnych, biegów i podestów schodowych, ścian oporowych, szybów windowych, balkonów, belek nadprożowych, stóp fundamentowych, a także małej architektury (ławek, donic itp.).

Miasto Bytom zawarło porozumienie z firmami Milimex S.A. oraz Famur S.A. dotyczące budowy drogi, która połączy teren zakładu z rondem na końcu ulicy Hakuby. Dzięki temu producent zyska dogodny dojazd. Do tej pory samochody z ładunkami musiały korzystać z wąskiej drogi wewnętrznej po dawnej KWK Powstańców Śląskich lub przejazdu przez osiedle. Teraz będą mogły dotrzeć na miejsce po ul. Hakuby, która została wybudowana w celu skomunikowania tamtejszych terenów inwestycyjnych.

Wspomniany łącznik będzie mieć długość 140 metrów. Oprócz samej jezdni powstanie również chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozstrzygnął już przetarg na jego budowę. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe DALPOL S.J. z Bytomia. Koszt przedsięwzięcia wyniesie niecałe 800 tys. zł, z czego 220 tys. zł pokryją firmy Milimex S.A. i Famur s.A. w ramach porozumienia zawartego z miastem. Droga ma powstać do końca sierpnia.

- Realizacja tej inwestycji to nie tylko umożliwienie dojazdu od strony Hakuby do firmy Milimex SA, która w 2020 roku zainwestowała w naszym mieście, ale również zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych sąsiadujących z KSSE - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT