Trudny dojazd do DTŚ z Bytomia. Ul. Bytomska w remoncie. Tworzą się potężne korki

Jedna z kilku głównych dróg dojazdowych do Drogowej Trasy Średnicowej, ulica Bytomska w Świętochłowicach, od 10 maja 2021 jest w remoncie. Tym samym dojazd do DTŚki z naszego miasta jest mocno utrudniony.

Byt bytomska swietochlowice

Ulica Bytomska w Świętochłowicach to jedna z najbardziej zakorkowanych dróg u naszych sąsiadów. Codziennie przejeżdża tędy wiele tysięcy samochodów. Szczególnie teraz, gdy ulica 3 Maja w Chorzowie, prowadząca do skrzyżowania z Bytomską przy Tesco, jest zamknięta. W tym tygodniu można się spodziewać, że będzie tu jeszcze gorzej.

W ciągu ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach, na odcinku pomiędzy ul. Chorzowską, a ul. Ślęzan kierowcy mogą od 10 maja spodziewać się utrudnień w ruchu. Służby drogowe zaczęły wymieniać uszkodzoną nawierzchnię jezdni - konkretnie pas w kierunku Bytomia.

Z informacji, jakie pozyskaliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Świętochłowicach wynika, że prace remontowe obejmą nawierzchnię o łącznej powierzchni ok. 2 tys. m2, rozpoczynając się na wysokości cmentarza w Piaśnikach, a kończąc na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej z ul. Ślęzan w Świętochłowicach. Całość prac wykona właśnie ta miejska spółka.

Nie planuje się objazdów, lecz czasowe wyłączenia poszczególnych części pasa ruchu. Remont tej drogi rozpoczął się w w nocy 10 maja, planowany termin wykonania prac wynosi około tygodnia.

Na Frycza Modrzewskiego też występują utrudnienia

Ulica Bytomska w Świętochłowicach jest jednym z głównych łączników Bytomia z Drogową Trasą Średnicową. Obecnie utrudnienia występują również na innej drodze prowadzącej do DTŚ z naszego miasta. Trwa bowiem przebudowa skrzyżowania ulic Frycza Modrzewskiego i Zabrzańskiej. Kierowcy muszą korzystać z objazdów, by dostać się do zjazdu na DTŚ w Rudzie Śląskiej.

Prace na skrzyżowaniu w Szombierkach mają potrwać do września tego roku, lecz to nie będzie koniec utrudnień, ponieważ Miejski Zarząd Dróg i Mostów przymierza się do modernizacji całej ulicy Frycza Modrzewskiego, aż do granicy z Rudą Śląską. Ostatecznie droga ma zostać oddana do użytku w 2022 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT