Strajk egzaminatorów WORD Bytom. Mogą być problemy ze zdaniem prawa jazdy

Egzaminów na prawo jazdy na razie nie będzie. Pracownicy WORD rozpoczęli strajk. Chcą podwyżek. Zapowiada się na to, że póki ich żądania nie zostaną spełnione, "prawko" będzie musiało poczekać…

Byt egzamin

Nie mamy innego wyjścia. Jesteśmy najgorzej traktowaną grupą w Polsce. Największy ośrodek w Polsce, największe przychody, a mamy najmniejsze zarobki – wyjaśnia Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80.

Pracownicy WORD Katowice rozpoczęli strajk. Związkowcy z Solidarności 80’ żądają 1000 zł podwyżki. Do protestu przystąpiło ok. 60 osób ze wszystkich oddziałów terenowych WORD na Śląsku.

Dzisiaj egzaminy nie są prowadzone – mówi Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80. – Strajk się ogłasza co najmniej pięć dni wcześniej. My ogłosiliśmy około dwa tygodnie wcześniej. W tamtym tygodniu pracodawca, czyli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, odwoływał z dzisiejszego dnia egzaminy, żeby ludzie nie musieli specjalnie przyjeżdżać. Z tego, co wiem, jutro pracodawca już nie odwołuje egzaminów, ale strajk będzie dalej trwał i będzie jeszcze bardziej uciążliwy dla społeczeństwa – dodaje.

Problemy ze zdaniem prawa jazdy są w Rybniku, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Tychach. Na Jastrzębie-Zdrój w ogóle nie ma co liczyć.

Nie będziemy przeprowadzać egzaminów. Obsługa klienta w niektórych ośrodkach również nie przyjmuje zapisów, można jedynie zapisać się elektronicznie. W Jastrzębiu ośrodek całkowicie został zamknięty, bo obsługa klienta strajkuje i egzaminy się nie odbywały – mówi Sebastian Białkowski.

fot. WORD Katowice-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach/fb

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...