Szczegóły śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty na DK88. Zmarł znany onkolog

Wczoraj, 11 maja, na DK88, w niewielkim odstępie czasowym, w odległości kilkuset metrów od siebie, doszło do dwóch wypadków. Na wysokości wiaduktu, w rejonie ul. Tarnogórskiej, motocyklista zderzył się z Toyotą Yaris. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Byt prof

Nie żyje znany onkolog

Z nieoficjalnych informacji wynika, że motocyklista, podczas próby wykonywania manewru, uderzył w jadącą prawidłowo Toyotę. Obrażenia kierującego jednośladem były bardzo poważne. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Okazało się, że w wypadku zginął wybitny gliwicki onkolog, prof. Leszek Miszczyk. Informację potwierdziła rzeczniczka Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci prof. Leszka Miszczyka. Dyrekcja Narodowego Instytutu Onkologii oraz cały zespół składa rodzinie i bliskim prof. Leszka Miszczyka kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia - czytamy na stronie Narodowego Instytutu Onkologii.

Porf. Miszczyk był lekarzem lubianym przez pacjentów i cenionym przez przedstawicieli środowiska medycznego. Był specjalistą w radioterapii stereotaktycznej oraz napromieniania w przypadku chorób nienowotworowych. Przez wiele lat pełnił stanowisko kierownicze w Zakładzie Radioterapii. To największa i najnowocześniejsza tego typu jednostka w kraju i jedna z większych w Europie. Lekarz pełnił także obowiązki dyrektora i wicedyrektora w gliwickim oddziale Insytutu Badawczego.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach rozpoczął w 2009 roku (jako pierwszy w Polsce) stosowanie radioterapii raka stercza znaczników z czystego złota najwyższej próby, wszczepianych pacjentom przed naświetleniami. Znaczniki zwiększają precyzję naświetleń, ograniczając także ostre odczyny popromienne. Ich zastosowanie znacząco zmniejszyło liczbę powikłań.

Dokładne przyczyny wypadków

Dwa wypadki z DK88 są szczegółowo analizowane przez biegłych. Sprawą śmiertelnego zderzenia zajmuje się prokuratura. O dokładnych przyczynach i okolicznościach będzie można poinformować już wkrótce.

zdj. Narodowy Instytut Onkologii

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt stluczony samochod

Kronika Policyjna: 17 sierpnia [przegląd]

Byt nurekx

35-letni bytomianin utonął w zalewie Rogoźnik....

Byt policjabytomlogo

Kradł elementy sieci trakcyjnej. Teraz czeka go...

Byt connection 4884862 1920

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w...

Byt parkomat piastowbytomskich

Złodziej okradł parkomaty

Byt dachowanie

Dachowanie na ul. Strzelców Bytomskich