Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Wczoraj, 12.05.2021 roku doszło do kolejnego w tym roku pożaru zabezpieczonego pustostanu przy ul. Witczaka. Prace trwały kilka godzin, ponieważ strażacy musieli rozebrać nadpalone fragmenty budynku.

Byt pozar witczaka

12 maja o godzinie 19:48 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku przy ul. Witczaka. Na miejsce przybyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy potwierdzili treść zgłoszenia – pożar umiejscowiony był na drugim piętrze w pustostanie. Ponieważ budynek był niezamieszkały, nikt nie został ewakuowany.

Teren został zabezpieczony, a strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Podano 2 prądy wody – jeden przez okno, drugi od wewnątrz budynku. Akcję wsparły 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy zajęli się rozbieraniem nadpalonych fragmentów budynku. Budynek został oddymiony oraz sprawdzony przy użyciu kamer termowizyjnych.

Przyczyną pożaru było zaprószenie lub celowe podpalenie. To już trzeci pożar tego pustostanu w tym roku. Dwa pierwsze miły miejsce w styczniu. Co ciekawe, pustostan był zabezpieczony przed osobami trzecimi. Ktoś celowo do niego wtargnął.

fot. Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon