Ruszają prace w Kolonii Zgorzelec, projekt Kwartał wybrany do realizacji. Trwa odnowa Bytomia pod okiem ZBM-TBS Sp. z o.o.

10 maja ruszyły prace związane z projektem rewitalizacji kolejnej dzielnicy Bytomia – Kolonii Zgorzelec. Z początkiem maja zapadła też decyzja o realizacji projektu Kwartał. – Sukcesywnie realizujemy kolejne projekty, które zmieniają oblicze naszego miasta – mówi Andrzej Maciak, Prezes ZBM-TBS Sp. z o.o., Lidera Projektów w ramach bytomskiej rewitalizacji.

Mimo, że o rewitalizacji głośno było kilka lat temu, kiedy to projekty były planowane i opisywane, intensywne działania toczą się nieustająco. Przyszedł czas na uruchomienie prac w dzielnicy Kolonia Zgorzelec. Rozpoczynające się prace mają na celu oddanie do użytku 18 mieszkań i obejmą wydzielanie łazienek, montaż centralnego ogrzewania, remonty klatek schodowych, dachów oraz montaż stolarki otworowej. To wszystko, zgodnie z planem, zakończy się za nieco ponad rok.

Do gry wszedł też projekt Kwartał i jest już w kolejce do uruchomienia działań. W ramach projektu przemianie i odnowie ulegnie kwartał ulic: Głęboka, Matejki i Katowicka. Wyremontowanych zostanie dziewięć budynków wraz z podwórkami oraz jezdnie i chodniki. Pojawią się place zabaw, tereny zielone (w tym zostaną nasadzone nowe drzewa), mała architektura i strefa segregacji odpadów. To ważne, gdyż wspomniana lokalizacja to ścisłe centrum i jest jedną z wizytówek naszego miasta.

- Realizacja kolejnych projektów jest dla nas bardzo ważna. Wiemy, jak wygląd naszego miasta wpływa na jego obecnych mieszkańców i działających tu przedsiębiorców, ale też potencjalnych inwestorów i przyszłych bytomian – mówi Andrzej Maciak, Prezes Zarządu ZBM-TBS Sp. z o.o. – Wszystkim nam zależy, by Bytom rozwijał się i stawał się coraz mocniejszy. To się nie wydarzy bez zmian, których częścią są właśnie prace rewitalizacyjne. Rozpoczynanie kolejnych prac i zamykanie z powodzeniem każdego pojedynczego projektu to nasze małe sukcesy.

ZBM-TBS Sp z o.o. działa na wielu frontach. Poza codzienną pracą związaną z zarządzaniem nieruchomościami i budownictwem społecznym, prowadzi również przedsięwzięcia w obszarze bytomskiej rewitalizacji. Ponadto w zakresie działań ZBM-TBS są też interwencje i remonty nieruchomości, które ulegają zniszczeniu, np. na skutek pożarów. W ubiegłym roku, w czerwcu, do użytku została oddana kamienica przy ul. Mickiewicza, a na ukończeniu są już prace remontowe w kamienicy przy ul. Piłsudskiego, którą pożar dotknął w styczniu br. Prace zostaną zakończone najdalej w trzecim kwartale tego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon