Zmiana terminów szczepień. Mniejsza dostawa jednodawkowej Johnson & Johnson dla Bytomia

Opóźnienia w dostawach dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W tym tygodniu, do Bytomia dotrze o 2100 mniej szczepionek COVID-19 Vaccine Janssen, produkowanych przez firmę Johnson & Johnson. Mniejsza liczba wpłynie na ustalone terminy szczepień.

Do miasta miały dotrzeć w tym tygodniu 4454 szczepionki. 2154 Comirnaty (producent Pfizer/BioNTech) oraz 2300 zczepionek COVID-19 Vaccine Janssen, produkowanych przez firmę Johnson & Johnson.

- Planowana dostawa szczepionek firmy Pfizer/BioNTech dotrze do naszego miasta zgodnie z planem, jednak będą opóźnienia w dostawie szczepionek Johnson & Johnson, których dotrze do Bytomia tylko 200. To oznacza, że osoby, które miały już zaplanowane szczepienia, muszą się liczyć z opóźnieniami. Otrzymają one informację dotyczącą zmiany terminów - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Z informacji przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych wynika, że szczepionki firmy Johnson & Johnson mają dotrzeć do Polski na początku czerwca. Osoby, które zarejestrowały się na szczepienia w tym tygodniu, otrzymają (lub otrzymały już) wiadomość SMS z informacją o zmienionym terminie szczepienia na najbliższy możliwy.

Do tej pory, w dwóch działających w Bytomiu punktach szczepień powszechnych, udało się zaszczepić ponad 13 tys. osób. Wszystkie otrzymane dawki zostały już wykorzystane. Nie zmarnował się żaden towar.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Byt bytom mobilny punkt szczepien

Mobilne punkty szczepień w Bytomiu. Będzie...