Wodny plac zabaw w Bytomiu? Ruszyły prace w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla

Mieszkańcy Bytomia i okolicznych miejscowości, będą mogli korzystać z nowoczesnego parku wodnego. Inwestycja warta blisko milion złotych nabiera kształtu. Zostanie oddana do użytku pod koniec czerwca! W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla trwają już intensywne prace.

Byt parkwodny

Oprócz popularnego basenu odkrytego, w Bytomiu brakowało tego typu atrakcji. Wielu mieszkańców, w upalne dni, często decyduje się na kąpiele w fontannach czy niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Miasto zdecydowało się na inwestycję, która powinna przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym. Podobne projekty, w sąsiednich miejscowościach cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko wśród najmłodszych.

Miejsce zabaw typu splash park powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska i lodowiska sezonowego, w Parku Miejskim przy ul. Wrocławskiej. W tej chwili trwają prace ziemne związane z podłączeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Budowlańcy muszą także wkopać komorę technologiczną i zbiornik wody.

Wodny plac zabaw to około 180 metrów kwadratowych rozrywki z wodą w roli głównej. To szczególnie przydatne w upalne dni. Wśród atrakcji pojawią się:

  • tęczowy tunel,
  • tryskacz,
  • wodny grzybek,
  • przelewowe wiaderka,
  • zjeżdżalnia wielorybek,
  • dysze wodne.

Nie zabraknie oczywiście przebieralni, ławek czy miejsc, w których będzie można zaparkować rower. Ma powstać także budynek socjalno-sanitarny. Cały teren będzie oczywiście ogrodzony.

Łączna wartość projektu to 994 700 zł. Jego realizacja jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon