Bytom: Kolejny inwestor rozpoczął budowę w strefie ekonomicznej

Fabryka oświetlenia CORA rozpoczęła budowę swojego nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. To kolejna firma, która zdecydowała się zainwestować w tej lokalizacji.

W 2019 roku Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe CORA – Adam Sikora zakupiło teren w KSSE przy ul. Hakuby w Bytomiu za 1,2 miliona złotych. Firma ma do dyspozycji 1,6 hektara powierzchni, na której zamierza wybudować budynek biurowy oraz halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Docelowo w nowym obiekcie będzie mogło znaleźć pracę ok. 100 osób.

Właśnie ruszyły roboty na budowie nowego zakładu. Wykonawcą jest firma Promus z Rudy Śląskiej. Teren został ogrodzony, natomiast ciężki sprzęt zaczął przygotowywać grunt pod wzniesienie na nim nowych zabudowań.

PHU Cora od ponad 20 lat produkuje i eksportuje oświetlenie do 30 krajów na całym świecie. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją, doradztwem i dystrybucją systemów oświetleniowych przeznaczonych dla sklepów, galerii, biur, banków, hoteli itp. Zaledwie w 2014 roku wprowadziła się do nowoczesnej siedziby w Piekarach Śląskich, jednak wkrótce obiekt okazał się niewystarczający i zaczęto szukać terenu pod budowę nowego zakładu. Ten udało się znaleźć w Bytomiu.

- Cieszy nas że inwestycja firmy Cora wchodzi w fazę budowy i za kilka miesięcy zacznie się w tym miejscu produkcja. Będzie to drugi zakład który rozpocznie pracę w bytomskiej strefie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Liczymy na kolejną inwestycję w najbliższym czasie - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

To kolejna firma, która w ostatnich latach zdecydowała się zainwestować w tej lokalizacji. W 2020 roku spółka Milimex z Katowic zdecydowała się przenieść swoją działalność do KSSE w Bytomiu, gdzie ulokowała zakład produkcji prefabrykatów żelbetowych. Z kolei w 2018 r. belgijski producent paneli do bram segmentowych otworzył swoją polską fabrykę przy ul. Hakuby. Na zrekultywowanym terenie po dawnej kopalni Powstańców Śląskich wciąż jeszcze pozostało sporo gruntów pod inwestycje. Na firmy, które chciałyby tam wybudować swoje zakłady czeka w sumie ok. 10 hektarów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim