Bytom: Kolejny inwestor rozpoczął budowę w strefie ekonomicznej

Fabryka oświetlenia CORA rozpoczęła budowę swojego nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. To kolejna firma, która zdecydowała się zainwestować w tej lokalizacji.

W 2019 roku Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe CORA – Adam Sikora zakupiło teren w KSSE przy ul. Hakuby w Bytomiu za 1,2 miliona złotych. Firma ma do dyspozycji 1,6 hektara powierzchni, na której zamierza wybudować budynek biurowy oraz halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Docelowo w nowym obiekcie będzie mogło znaleźć pracę ok. 100 osób.

Właśnie ruszyły roboty na budowie nowego zakładu. Wykonawcą jest firma Promus z Rudy Śląskiej. Teren został ogrodzony, natomiast ciężki sprzęt zaczął przygotowywać grunt pod wzniesienie na nim nowych zabudowań.

PHU Cora od ponad 20 lat produkuje i eksportuje oświetlenie do 30 krajów na całym świecie. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją, doradztwem i dystrybucją systemów oświetleniowych przeznaczonych dla sklepów, galerii, biur, banków, hoteli itp. Zaledwie w 2014 roku wprowadziła się do nowoczesnej siedziby w Piekarach Śląskich, jednak wkrótce obiekt okazał się niewystarczający i zaczęto szukać terenu pod budowę nowego zakładu. Ten udało się znaleźć w Bytomiu.

- Cieszy nas że inwestycja firmy Cora wchodzi w fazę budowy i za kilka miesięcy zacznie się w tym miejscu produkcja. Będzie to drugi zakład który rozpocznie pracę w bytomskiej strefie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Liczymy na kolejną inwestycję w najbliższym czasie - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

To kolejna firma, która w ostatnich latach zdecydowała się zainwestować w tej lokalizacji. W 2020 roku spółka Milimex z Katowic zdecydowała się przenieść swoją działalność do KSSE w Bytomiu, gdzie ulokowała zakład produkcji prefabrykatów żelbetowych. Z kolei w 2018 r. belgijski producent paneli do bram segmentowych otworzył swoją polską fabrykę przy ul. Hakuby. Na zrekultywowanym terenie po dawnej kopalni Powstańców Śląskich wciąż jeszcze pozostało sporo gruntów pod inwestycje. Na firmy, które chciałyby tam wybudować swoje zakłady czeka w sumie ok. 10 hektarów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon