Rondo na granicy Piekar Śląskich i Bytomia będzie miało własną nazwę na cześć bytomskiego dywizjonu

Rondo przy węźle autostrady A1, na granicy Piekar Śląskich i Bytomia doczeka się własnej nazwy. Ma się nazywać „Rondo Śląskich Przeciwlotników” na cześć Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Jest projekt uchwały w tej sprawie.

Byt rondo piekary bytom

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Piekary Śląskie zamieszczono projekt uchwały w sprawie nadania rondu na skrzyżowaniu dróg publicznych DW 911 i ul. Bytomskiej nazwy „Rondo Śląskich Przeciwlotników”. Jak czytamy w uzasadnieniu, nazwa ta ma upamiętniać „ofiarną służbę żołnierzy obrony przeciwlotniczej, obecnych na terenie Górnego Śląska nieprzerwanie od 1952 r.”

Rondo na cześć Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu

Rondo ma upamiętnić Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, który od lat związany jest nie tylko z Bytomiem, ale także z Piekarami Śląskimi.

Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu jest prawnym następcą tradycji i historii 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, ta zaś – 13. Dywizji Artylerii Przeciwlotniczej. Głównym ich zdaniem była i jest obrona Górnego Śląska wraz z infrastrukturą przemysłową regionu. Górnośląscy artylerzyście zawsze odznaczali się wysokimi umiejętnościami i osiągnięciami w służbie wojskowej – czytamy w uzasadnieniu.

Projekt uchwały będzie obradowany na najbliższej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie. Odbędzie się ona już w czwartek, 27 maja. Jeśli projekt zdobędzie większość głosów radnych, uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

fot. google street view

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon