Plac zabaw za ćwierć miliona! Na boisku jednej ze szkół powstanie "Podwórko NIVEA""

Wielka radość dla wszystkich, zwłaszcza młodych, mieszkańców Stroszka. Szkoła Podstawowa nr 23, znalazła się w finale konkursu „Podwórka Nivea 2021”. Szczególne uznanie zdobył film „Razem najlepiej”, przygotowany przez społeczność szkoły. Kreatywność uczniów i nauczycieli została nagrodzona.

Byt fb

Plac zabaw za 250 tys.

Kolejna edycja konkursu „Podwórka Nivea 2021” skierowana była tradycyjnie do szkół, gmin, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także domów kultury i ośrodków sportowych na terenie całej Polski. Do zwycięstwa w tegorocznej edycji prowadzą dwie drogi. W trwającym nadal konkursie, internauci mogą głosować na konkretną lokalizację, która otrzyma plac zabaw. Na drodze jurorskiej, spośród nadesłanych filmów i prezentacji konkursowych, wybrano już najlepsze projekty. Wśród nich znalazła się szkoła z Bytomia.

Jedna z pięciu szkół w całej Polsce

W poniedziałek, 24 maja, jury ogłosiło wyniki konkursu. Bytomska Szkoła Podstawowa nr 23 jest jedną z pięciu placówek, przy których powstanie plac zabaw o wartości 250 tys. zł. Konkurencja była naprawdę spora. Jury zwróciło jednak uwagę na zaangażowanie społeczności i końcowy efekt, którym był oczywiście film konkursowy.

- W tegorocznej edycji konkursu zdecydowaliśmy się na ścieżkę jurorską i to był dobry pomysł. Bardzo cieszy nas to, że nasz film „Razem najlepiej” został doceniony przez jury. Stworzyliśmy makietę placu zabaw i oryginalny scenariusz, w którym uczeń innej szkoły, wcielając się w reportera, przychodzi do naszej placówki i widzi, że na terenie szkoły nie ma strefy aktywności - mówi Izabela Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23, która była pomysłodawczynią filmu.

Plac zabaw, który powstanie przy szkole będzie miejscem ogólnodostępnym - dla wszystkich mieszkańców Stroszka.

zdj. FB SP23 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon