"Stodoła" to już przeszłość. Za chwilę huczne otwarcie lodowiska im. Nikodemowiczów

Bytomianie od wielu miesięcy z niecierpliwością czekali na otwarcie lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. Prace są na ostatniej prostej, a oficjalne przecięcie wstęgi nastąpi już 1 czerwca. Przez tydzień na zmodernizowanym obiekcie będzie wiele wydarzeń.

Gołębie fruwające nad głowami, mgła w trakcie meczu, temperatura niższa niż na świeżym powietrzu, mroźne podmuchy wiatru, dach grożący zawaleniem. To wszystko miało miejsce w lodowisku przy ul. Pułaskiego. Obiekt od wielu lat prosił się o remont, a kibice pieszczotliwie nazywali go "Stodołą". Na szczęście dziś to już tylko wspomnienia, które za kilka lat starsi mieszkańcy będą opowiadać z nutką sympatii, jak w przypadku dawnej hali Bobrów Bytom, która słynęła ze specyficznego zapachu.

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Kiedy otwarcie i jakie atrakcje?

Dwa lata temu nastąpił przełom. Miasto przekazało środki na modernizację lodowiska, a w dodatku udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu (15 mln zł). Prace ruszyły jesienią 2019 roku, a ich tempo od początku imponowało. Budowlańców nie spowolniły siarczyste mrozy, czy pandemia koronawirusa. Już od dłuższego czasu było pewne, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W dawnej "Stodole", która dziś dumnie nosi imię braci Nikodemowiczów, dokonywane są ostatnie szlify. Wiadomo już, że oficjalne otwarcie odbędzie się 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Tego dnia głównie najmłodsi bytomianie będą korzystać z wyremontowanego i nowoczesnego lodowiska. Jakie przygotowano atrakcje?

  • o godzinie 15:00 odbędzie się oficjalne otwarcie lodowiska
  • w godzinach 15:00-18:00 będzie zwiedzanie lodowiska z przewodnikiem (każda grupa co 30 minut)
  • w godzinach 15:00, 16:30, 18:00 będą ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach
  • w godzinach 15:00-20:00 na parkingu przed lodowiskiem będą animacje dla dzieci, a także stoiska z jedzeniem od bytomskich restauratorów
  • w godzinach 16:00-20:00 odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK 1 i MDK 2
  • o godzinie 20:00 odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką

Ważna informacja jest taka, że na te wydarzenia będą zapisy elektroniczne. Chętni będą mogli rejestrować się od 29 maja.

Będzie też wyjątkowy mecz pokazowy

To nie wszystko, bo atrakcji nie zabraknie także w kolejnych dniach. Przez tydzień bytomianie będą mogli zwiedzać lodowisko, czy brać udział w ślizgawkach. Zwieńczeniem będzie mecz pokazowy z udziałem bytomskich mistrzyń Polski i drużyny seniorów, która wygrała Młodzieżową Hokej Ligę.

Modernizacja obiektu przy ul. Pułaskiego kosztowała aż 42 mln zł. Na trybunach będzie mogło zasiąść 1400 kibiców. W budynku stworzono aż 11 szatni. Na obiekcie będzie także strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sauna, siłownia, sala gimnastyczna i konferencyjna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon