Nie czekaj, aż praca Cię znajdzie. Załóż własny biznes!

Pandemia COVID-19 wpłynęła również na rynek pracy, zmuszając pracodawców do redukcji etatów. Niestety, konsekwencją ratowania lokalnych biznesów jest wzrost bezrobocia, a przecież ludzie muszą za coś żyć. Jeżeli masz już dość czekania, aż sytuacja się uspokoi, sprawdź co przygotował dla Ciebie Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu.

Byt ludzie i wykresy

Nowe Horyzonty Zawodowe

Nowe Horyzonty Zawodowe to projekt realizowany przez bytomski PUP oraz chorzowską firmę Recon Consulting Sp. z o.o., którego główną ideą jest pomoc osobom bezrobotnym przy założeniu i prowadzeniu własnej działalności. Pewnie zastanawiasz się, co trzeba zrobić, aby zgłosić się do projektu? Musisz spełniać poniższe kryteria:

  • osoba zwolniona powyżej 30 roku życia – w praktyce oznacza to, ze musisz mieć więcej niż 30 lat, a także zostałeś zwolniony, ale nie z własnej winy. W dalszym ciągu poszukujesz pracy, ale jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy. Do projektu mogą zgłaszać się tylko te osoby, które straciły pracę w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu,
  • pracownik przewidziany do zwolnienia powyżej 30 roku życia – Jesteś po 30-stce i obecnie jesteś w okresie wypowiedzenia stosunku pracy? A może pracodawca właśnie oznajmił Ci, że nie przedłuży Twojej umowy? Nie czekaj i zapisz się do projektu. Mogą to również zrobić osoby, będące w okresie wypowiedzenia w stosunku służbowym, bądź gdy pracodawca poinformował ich, że nie przedłuży im stosunku służbowego z MŚP lub jednostek organizacyjnych spółek węglowych, czy ich kooperantów z woj. śląskiego. W waszym przypadku warunek jest tylko jeden – musicie się zarejestrować jako osoby, poszukujące pracy.

Jakie korzyści daje projekt?

W naszej ocenie jest ich wiele. Nim przystąpisz do projektu, musisz też coś o nim wiedzieć. Zatem, skupmy się na korzyściach. Projekt zapewnia Ci niezbędne szkolenia oraz doradztwo już przed założeniem własnej firmy. Dostaniesz wsparcie finansowe na rozkręcenie biznesu. Kwota jest nie mała, bo to aż 30 000 zł. Oprócz wsparcia „na start” możesz liczyć na wsparcie pomostowe podstawowe. W praktyce oznacza to, że przez pierwsze 6 miesięcy będziesz otrzymywać 2100 zł. Po tym czasie, przez kolejne 6 miesięcy będziesz otrzymywać wsparcie pomostowe przedłużone. Kwota nie ulega zmianie. Oprócz zastrzyku gotówki, zostanie Ci przydzielony Opiekun Biznesowy na okres 12 miesięcy. Będziesz mógł z nim konsultować różne kwestie przez 2 godziny w miesiącu. To nie koniec. Podczas projektu, możesz również ubiegać się o sfinansowanie wsparcia doradczo-szkoleniowego, które okaże się niezbędne w danym momencie prowadzenia działalności.

Obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu prowadzi dodatkowy nabór do projektu. Wnioski będą przyjmowane od 24.05.2021r. do dnia 09.06.2021r.

Warto wiedzieć

Szczegółowe informacje dotyczące przyznawania „bonusów”, o których wspominaliśmy wcześniej znajdziesz w regulaminie przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości. W wolnej chwili, rzuć również okiem na regulamin rekrutacji. Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku znajdziesz TUTAJ, bądź możesz udać się bezpośrednio do Biura Projektu, który znajduje się w bytomskim PUP.

Jesteś zainteresowany projektem „Nowe Horyzonty Zawodowe”? Nie czekaj! Skontaktuj się z Biurem Projektu.

Biuro Projektu
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Łagiewnicka 15
41-902 Bytom
E-mail: dotacje@pupbytom.com.pl
Tel. 32 81-02-209 | 32 81-02-210

Godziny przyjmowania stron w pok. 28, 30:
Pon - 8.00-16.15
Wt - Pt - 8.00-15.00

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon