Remont Opery Śląskiej staje się faktem. Podpisano umowę z wykonawcą

Wielki remont Opery Śląskiej powoli staje się faktem. Dzisiaj, 26 czerwca podpisano umowę na przeprowadzenie prac z wykonawcą. Inwestycja opiewa na kwotę 56 mln zł.

Byt opera slaska umowa

Opera Śląska doczekała się podpisania długo wyczekiwanej umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pod nazwą: „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w celu zwiększenia atrakcyjności Opery Śląskiej i ochrony jej dziedzictwa kulturowego”. Jest to kolejny krok, po ubiegłorocznym podpisaniu umowy na otrzymanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, do rozpoczęcia prac budowlanych.

To jest bardzo ważny dzień dla Bytomia i bardzo ważny dzień dla kultury – mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. – Mam nadzieję, że ten obiekt po tej modernizacji będzie naprawdę perłą ze Śląska. Będzie mocno świeciła, jeśli chodzi o region, jeśli chodzi o Polskę. Mamy fantastycznych artystów, mamy fantastyczny zespół, mamy fantastyczne wsparcie, Myślę, że Śląsk będzie dumny – dodaje.

Umowa została zawarta pomiędzy Operą Śląską a Konsorcjum firm: ALSTAL GRUPA BUDOWLANA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa oraz ALSTAL DEVELOPMENT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

Wzieliśmy sobie za punkt honoru, żeby doprowadzić tę inwestycję do realizacji – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej. – Teraz przed nami drugi akt, ten, który potrwa najdłużej i bohaterami tego aktu będą wykonawcy głównie. Oddamy im ten obiekt na najbliższe dwa lata i to oni spowodują jak będzie wyglądał trzeci akt tego dzieła, czyli już otwarcie i pierwsza prezentacja spektaklu dla naszych artystów i naszej kochanej publiczności – dodaje.

Wartość umowy wynosi 56 mln zł, zawarte jest w niej wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w celu przebudowy sceny i zascenia Opery Śląskiej oraz ochrony jej dziedzictwa kulturowego. Planowany termin zakończenia realizacji umowy to 2023 r.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Opera Śląska podpisała umowę na modernizację

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ewa Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Ewelina Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Byt 4

Boska primadonna czy boski potwór? Wielkie...

Byt 106358

Opera Śląska ma 70 lat

Byt 1427752401

„Kopciuszek” nagrodzony

Bytomski5 IMG 3350

Statuetki Opery Śląskiej po raz piąty

Bytomski4 Koncert Kold fot Tomasz Zakrzewski

Świąteczny koncert w Operze

Bytomski4 bajor

Koncert - Michał Bajor „MOJE PODRÓŻE”