Remont Opery Śląskiej staje się faktem. Podpisano umowę z wykonawcą

Wielki remont Opery Śląskiej powoli staje się faktem. Dzisiaj, 26 czerwca podpisano umowę na przeprowadzenie prac z wykonawcą. Inwestycja opiewa na kwotę 56 mln zł.

Byt opera slaska umowa

Opera Śląska doczekała się podpisania długo wyczekiwanej umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pod nazwą: „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w celu zwiększenia atrakcyjności Opery Śląskiej i ochrony jej dziedzictwa kulturowego”. Jest to kolejny krok, po ubiegłorocznym podpisaniu umowy na otrzymanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, do rozpoczęcia prac budowlanych.

To jest bardzo ważny dzień dla Bytomia i bardzo ważny dzień dla kultury – mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. – Mam nadzieję, że ten obiekt po tej modernizacji będzie naprawdę perłą ze Śląska. Będzie mocno świeciła, jeśli chodzi o region, jeśli chodzi o Polskę. Mamy fantastycznych artystów, mamy fantastyczny zespół, mamy fantastyczne wsparcie, Myślę, że Śląsk będzie dumny – dodaje.

Umowa została zawarta pomiędzy Operą Śląską a Konsorcjum firm: ALSTAL GRUPA BUDOWLANA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa oraz ALSTAL DEVELOPMENT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

Wzieliśmy sobie za punkt honoru, żeby doprowadzić tę inwestycję do realizacji – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej. – Teraz przed nami drugi akt, ten, który potrwa najdłużej i bohaterami tego aktu będą wykonawcy głównie. Oddamy im ten obiekt na najbliższe dwa lata i to oni spowodują jak będzie wyglądał trzeci akt tego dzieła, czyli już otwarcie i pierwsza prezentacja spektaklu dla naszych artystów i naszej kochanej publiczności – dodaje.

Wartość umowy wynosi 56 mln zł, zawarte jest w niej wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w celu przebudowy sceny i zascenia Opery Śląskiej oraz ochrony jej dziedzictwa kulturowego. Planowany termin zakończenia realizacji umowy to 2023 r.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Opera Śląska podpisała umowę na modernizację

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon