Domowa terapia tlenem jest zbawienna dla chorych na COVID-19, ozdrowieńców, ale też astmatyków

Urządzenie znane do tej pory ze szpitali, można już wypożyczyć do domu. Jest nieocenione nie tylko w walce z COVID-19 i jego skutkami, ale także w terapii astmy, POChP, rozedmy czy pylicy. Koncentrator tlenu można wypożyczyć w NZOZ NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich.

W dobie pandemii COVID-19 coraz częściej u pacjentów występują objawy związane z niewydolnością oddechową:

  • duszności,
  • kaszel,
  • ucisk w klatce piersiowej,
  • łatwe męczenie się (zmniejszona tolerancja wysiłku).

Te objawy są spowodowane obniżeniem stężenia tlenu we krwi. Koncentrator tlenu, z którego można korzystać w domu, może pomóc w terapii.

Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, którego działanie polega na oddzielaniu azotu z pobranego powietrza, dzięki czemu otrzymujemy ciągły przepływ tlenu o wysokim stężeniu (95%). W przeciwieństwie do butli tlenowych czy tlenu w aerozolu, jest to niewyczerpywalne źródło tlenu. Dzięki zastosowaniu wąsów tlenowych, podczas tlenoterapii możliwe jest wykonywanie codziennych, domowych czynności.

Pacjenci chorujący na COVID-19 oraz ozdrowieńcy, korzystając z tlenu, poprawiają utlenowanie krwi, dzięki czemu czynności życiowe stają się prostsze, a rehabilitacja skuteczniejsza. Leczenie tlenem przynosi dobre efekty przy wszystkich schorzeniach powodujących niewydolność oddechową, takich jak:

POChP,
rozedma,
pylica,
ciężka astma,
włóknienie płuc.

W chorobach przewlekłych, po kwalifikacji przez lekarza specjalistę, domowa tlenoterapia jest refundowana przez NFZ. W innym przypadku, możliwe jest wypożyczenie koncentratora tlenu na określony czas - do zakończenia rehabilitacji lub ustąpienia objawów. Można to zrobić np. w NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich. W tej przychodni koncentrator wynajmuje się od razu z niezbędnymi akcesoriami w komplecie – czyli płuczką do koncentratora oraz kaniulami, tzw. wąsami tlenowymi (są w cenie wynajmu).

NZOZ Allmed to zespół poradni specjalistycznych, sprofilowany na leczenie chorób płuc i alergii, w którym pracują lekarze wielu specjalizacji, zwłaszcza pulmonolodzy pracujący w Allmedzie mają duże doświadczenie w tlenoterapii. Allmed prowadzony jest przez rodowitą bytomiankę, dr n. med. Aleksandrę Chwist-Nowak, która przez lata pracowała na terenie Bytomia. W celu konsultacji lub odbioru koncentratorów tlenowych, zapraszamy do Piekar Śląskich

NZOZ Allmed
www.nzozallmed.pl
+32 287 87 87, +32 287 87 88
ul. Piłsudskiego 2, Piekary Śląskie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 6407

Wpadaj do Xtreme! U nas możesz ćwiczyć już od 13. roku życia

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?