Domowa terapia tlenem jest zbawienna dla chorych na COVID-19, ozdrowieńców, ale też astmatyków

Urządzenie znane do tej pory ze szpitali, można już wypożyczyć do domu. Jest nieocenione nie tylko w walce z COVID-19 i jego skutkami, ale także w terapii astmy, POChP, rozedmy czy pylicy. Koncentrator tlenu można wypożyczyć w NZOZ NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich.

W dobie pandemii COVID-19 coraz częściej u pacjentów występują objawy związane z niewydolnością oddechową:

  • duszności,
  • kaszel,
  • ucisk w klatce piersiowej,
  • łatwe męczenie się (zmniejszona tolerancja wysiłku).

Te objawy są spowodowane obniżeniem stężenia tlenu we krwi. Koncentrator tlenu, z którego można korzystać w domu, może pomóc w terapii.

Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, którego działanie polega na oddzielaniu azotu z pobranego powietrza, dzięki czemu otrzymujemy ciągły przepływ tlenu o wysokim stężeniu (95%). W przeciwieństwie do butli tlenowych czy tlenu w aerozolu, jest to niewyczerpywalne źródło tlenu. Dzięki zastosowaniu wąsów tlenowych, podczas tlenoterapii możliwe jest wykonywanie codziennych, domowych czynności.

Pacjenci chorujący na COVID-19 oraz ozdrowieńcy, korzystając z tlenu, poprawiają utlenowanie krwi, dzięki czemu czynności życiowe stają się prostsze, a rehabilitacja skuteczniejsza. Leczenie tlenem przynosi dobre efekty przy wszystkich schorzeniach powodujących niewydolność oddechową, takich jak:

POChP,
rozedma,
pylica,
ciężka astma,
włóknienie płuc.

W chorobach przewlekłych, po kwalifikacji przez lekarza specjalistę, domowa tlenoterapia jest refundowana przez NFZ. W innym przypadku, możliwe jest wypożyczenie koncentratora tlenu na określony czas - do zakończenia rehabilitacji lub ustąpienia objawów. Można to zrobić np. w NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich. W tej przychodni koncentrator wynajmuje się od razu z niezbędnymi akcesoriami w komplecie – czyli płuczką do koncentratora oraz kaniulami, tzw. wąsami tlenowymi (są w cenie wynajmu).

NZOZ Allmed to zespół poradni specjalistycznych, sprofilowany na leczenie chorób płuc i alergii, w którym pracują lekarze wielu specjalizacji, zwłaszcza pulmonolodzy pracujący w Allmedzie mają duże doświadczenie w tlenoterapii. Allmed prowadzony jest przez rodowitą bytomiankę, dr n. med. Aleksandrę Chwist-Nowak, która przez lata pracowała na terenie Bytomia. W celu konsultacji lub odbioru koncentratorów tlenowych, zapraszamy do Piekar Śląskich

NZOZ Allmed
www.nzozallmed.pl
+32 287 87 87, +32 287 87 88
ul. Piłsudskiego 2, Piekary Śląskie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon