Liczne rany kłute. Jedna z rannych po ataku nożownika przebywa w szpitalu w stanie ciężkim

Atak nożownika w Bytomiu. Chwilę przed godziną trzecią nad ranem w nocy z 26 na 27 maja 2021, w jednym z mieszkań w Bytomiu doszło do awantury. Poszkodowane miały zostać cztery osoby. Policja potwierdziła już informację o zdarzeniu.

Byt nóż

- Pod wskazany w zgłoszeniu adres zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe. Mundurowi wewnątrz budynku zastali cztery osoby, które posiadały widoczne obrażenia. Decyzją ratowników medycznych wszyscy uczestnicy awantury zostali przetransportowani do szpitali, a tam hospitalizowani - mówi asp. sztab. Rafał Wojszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Ciężko ranna kobieta

Chociaż policja nie podaje dokładnych informacji o wieku rannych, wiadomo, że jedną z ofiar ataku jest kobieta. Trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

- Kobieta w średnim wieku trafiła do nas do szpitala z licznymi ranami kłutymi. Przeszła wielogodzinną operację. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jej stan jest ciężki. Pozostali ranni trafili do innych placówek - potwierdza rzeczniczka prasowa szpitala Iwona Wronka.

Sprawca nie został zatrzymany

Niewykluczone, że osoba, która dokonała ataku, jest jedną z rannych. Policja bierze pod uwagę różne opcje. Wszyscy uczestnicy zdarzenia przebywają w szpitalach pod policyjnym nadzorem. Gdy tylko ich stan zdrowia się polepszy, możliwe będzie przesłuchanie i złożenie zeznań.

- Na chwilę obecną policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia - dodaje Wojszczyk.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Bobrek, przy ul. Czajkowskiego 9.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon