Armagedon Active. W Bytomiu odbędą się zawody dla największych twardzieli

Biegi z przeszkodami zyskują w Polsce coraz więcej miłośników. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do takiej formy rywalizacji, to możesz zobaczyć na własne oczy, jak to wygląda. Już w sobotę w Bytomiu odbędzie się impreza Armagedon Active.

Byt 133378260 1582325631955569 5561528479604349964 n1

Polacy pokochali bieganie i coraz więcej osób decyduje się na taką formę aktywności formy fizycznej. Niektórym to jednak nie wystarczy i szukają dodatkowych wrażeń. To właśnie dla takich twardzieli organizowane są biegi z przeszkodami.

Wspnianie, skakanie, czołganie... W błocie, piasku, wodzie... Tego typu zawody mają prostą zasadę. Mają uczestnikom dać w kość tak mocno, że ci po dobiegnięciu do mety będą dumni z samego faktu, że po prostu przetrwali.

Jak to wygląda w praktyce, mieszkańcy Bytomia mogą zobaczyć już w najbliższy weekend w Dolinie Bytomki. W sobotę 29 maja odbędą się zawody Armagedon Active. Szybko zarezerwowano wszystkie miejsca startowe, co pokazuje, jak dużą popularnością cieszą się biegi z przeszkodami.

Zawodnicy od 16 roku życia będą startować na dwóch dystansach. Mniej wymagająca będzie "Loszka". Trasa licząca 5 km będzie się składać z około 30 przeszkód do pokonania, a do mety trzeba będzie dotrzeć w ciągu 120 minut. Większe wyzwanie to zawody typu "Dzik".

Tutaj trzeba już być znacznie lepiej przygotowanym. Trasę 10-kilometrową należy ukończyć w ciągu 180 minut. Po drodze będzie do pokonania około 50 przeszkód. Liczyć się będzie nie tylko siła nóg, ale także rąk oraz wielkie samozaparcie, gdy na trasie pojawią się chwile zwątpienia.

Jest także bieg dla dzieci od 3 do 15 roku życia o nazwie "Warchlak". W tej kategorii liczy się tylko dobra zabawa, a trasa będzie mieć 1 kilometr.

fot. Facebook/Armagedon Active

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon