Kolejny etap odmrażania gospodarki. Powrót obiektów sportowych i restauracji w Bytomiu

Już 28 maja, kolejny etap odmrażania gospodarki. Od piątku otwarte będą pływalnie kryte, siłownie i kluby fitness. Zgodnie z majowym harmonogramem luzowania obostrzeń, działalność wznowią także lokale gastronomiczne, które wreszcie będą mogły przyjąć gości, już nie tylko w ogrodzie!

Byt xd

Sport w mieście

Na terenie Bytomia działają dwa kryte kąpieliska. Basen Nurek przy Chorzowskiej 28 i popularny basen przy Parkowej 1, należąca do OSiRu. W związku z obostrzeniami, na terenie pływalni miejskiej będzie mogło przebywać 40 osób. Harmonogram i godziny otwarcia basenu znajdują się na stronie internetowej. Na Nurku, od 28 maja ruszają ponownie zajęcia aerobiku wodnego. Odbywać będą się w poniedziałki, piątki (20:00) i środy (19:00).

Od piątku, wszystkich fanów sportu czeka także powrót na siłownie. Również w reżimie sanitarnym. W Bytomiu działa wiele obiektów tego typu. To m.in. Calypso, Xtreme Fitness, Fabryka Formy czy Progress. W większości placówek wznowione zostaną zajęcia grupowe, treningi personalne i inne zorganizowane formy aktywności.

A po spaleniu kalorii...

Tych, którzy z niecierpliwością czekali na możliwość pójścia na basen bądź siłownię, jest zapewne tylu, ilu spragnionych obiadu lub kolacji w restauracji. Bogata oferta bytomskich lokali gastronomicznych z radością przyjmie pierwszych klientów. Po tak długiej przerwie, obcowanie z gośćmi, talerzami i pracą kelnerską może być naprawdę sporym wyzwaniem. Warto więc, oprócz radości i apetytu, zabrać ze sobą szczyptę wyrozumiałości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon