Lodowisko w Bytomiu robi wrażenie! Zobacz nowy dom hokeistów Polonii Bytom (ZDJĘCIA)

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu już we wtorek 1 czerwca zostanie oficjalnie otwarte. My mieliśmy okazję zobaczyć zmodernizowany obiekt na własne oczy dzień wcześniej. Inwestycja robi wrażenie, szczególnie gdy ma się w pamięci, jak wcześniej wyglądała słynna "Stodoła".

Długo wyczekiwana inwestycja w końcu oficjalnie dobiegła końca. Dziś przy ul. Pułaskiego w Bytomiu nie ma szpetnej "Stodoły", która grozi zawaleniem. Jest nowoczesne lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, z którego wszyscy mieszkańcy mogą być dumni.

Modernizacja trwała prawie dwa lata. Zostawiono tylko część elementów starego obiektu, więc można odnieść wrażenie, że jest to całkowicie nowe lodowisko. Efekt końcowy robi wrażenie, co mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy już w poniedziałek.

- Myślę, że dzisiaj można powiedzieć, że spełnia się bytomski sen, bytomskie marzenie. Nie tylko moje marzenie, ale przede wszystkim kilku pokoleń hokeistów i hokeistek. Zobaczycie bardzo funkcjonalny obiekt, bo ma jedenaście szatni, gabinet odnowy z sauną, salę gimnastyczną, siłownię i wszystko, co potrzebne do uprawiania sportu. Zobaczycie również powiew nowoczesności oraz historii, który również wkomponowano w lodowisko. W tym samym miejscu, w którym stała "Stodoła", która poszła w zapomnienie - mówił na konferencji prasowej prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Trybuny będą mogły pomieścić 1400 kibiców. Jest luksusowy sektor dla VIP-ów, są odpowiednie warunki dla dziennikarzy i telewizji. Zawodnicy będą mieć do dyspozycji siłownię, gabinet odnowy z sauną, czy salę gimnastyczną. W dodatku w budynku znajduje się kilkanaście szatni. Są także dziesiątki kamer, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa.

- Przez pierwsze dwa miesiące trwały roboty rozbiórkowe. Wywieziono stąd prawie pięć tysięcy metrów sześciennych gruzu, dwanaście tysięcy metrów sześciennych ziemi i były to pozostałości po dawnym obiekcie. (...) Lodowisko wyróżnia się jedną charakterystyczną rzeczą. Posiada dach oparty na systemie krzyżowym dźwigarów samonośnych z drewna klejonego o rozpiętości ponad 50 metrów. To jest jedyny taki obiekt w Polsce - tłumaczy Zbigniew Boczkowski, prezes PPiU Concret z Tychów.

Teraz to mieszkańcy będą mogli na własne oczy zobaczyć efekty prac. Od 1 czerwca będzie możliwość zwiedzania lodowiska. W planach są także ślizgawki, a nawet mecz pokazowy. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=Wg4N5vtqD4Q

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon