Bytomski Familijny Dzień Dziecka na nowym lodowisku im. Braci Nikodemowiczów

Przebudowa bytomskiego lodowiska zakończyła się aż 3 miesiące przed planowanym terminem. Mieszkańcy i sportowcy od dziś, 1 czerwca, mogą cieszyć się nowym obliczem obiektu. Z okazji obchodzonego Dnia Dziecka, miasto wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowało także atrakcje dla najmłodszych.

Byt tafla lodowiska bytom

Parking przy lodowisku

W dniu otwarcia, przed budynkiem lodowiska od godz. 15 pojawią się foodtrucki. W tym czasie, aż do godz. 20, odbywać będą się także specjalne animacje w plenerze. Atrakcje umilą pobyt w miejscu, które zyskało zupełnie nowe oblicze. Jednak najważniejsze, do zobaczenia i przeżycia... będzie oczywiście w środku!

Zwiedzanie, koncert i nauka jazdy...

Od godz. 15 do godz. 18 zaplanowano specjane zwiedzanie obiektu z przewodnikiem. Wycieczki będą odbywać się co pół godziny. W tym czasie, na tafli lodowiska odbywać będą się zajęcia z animatorami, nauka jazdy na łyżwach oraz oczywiście ślizgawka dla wprawionych. O godz. 16, na najmłodszych i ich opiekunów czekać będzie także koncert "Dzieci dla dzieci", który wykonają podopieczni dwóch bytomskich domów kultury. A już o godz. 20 odbędzie się ślizgawka pod gołym niebem. Zabawa potrwa do 21:30.

Dni otwarte

Świętowanie nie zakończy się w Dniu Dziecka. Od 2 do 6 czerwca zaplanowane są dni otwarte. To możliwość zwiedzenia obiektu czy pojeżdżenia na nowej tafli. Odwiedzający będą mogli oczywiście skorzystać z wypożyczalni łyżew. A już 12 czerwca odbędzie się uroczysta Ceremonia Otwarcia, podczas której Mistrzynie Polski Kobiet zmierzą się z Mistrzami Młodzieżowej Hokej Ligi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do 22.

Ważna inwestycja

Nowa hala lodowiska kosztowała blisko 42 mln. zł. Aż 15 mln stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nowoczesny obiekt pomieści blisko 1500 widzów. Składa się z 11 szatni z zapleczem sanitarnym, strefy VIP, punktu gastronomicznego, sali konferencyjnejm sauny, siłowni, czy sali gimnastycznej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon