Wsparcie finansowe na projekty społeczne, które powstaną w Bytomiu. Do rozdysponowania aż 80 tys. zł!

Pomysły na lokalne zmiany, które często generują wysokie koszty i pomoc finansowa, która pomoże w ich realizacji. 31 maja, zakończył się nabór wniosków do kolejnej edycji regrantingu, którego operatorem jest Centrum Organizacji Pozarządowych - lokal w Bytomiu (prowadzone przez Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny). Do rozdysponowania jest aż 80 tys. zł.

Regranting - co to takiego?

To specjalna dotacja, przekazywana przez konkretny podmiot (w tym wypadku chodzi o Centrum Organizacji Pozarządowych - lokal w Bytomiu) innemu wskazanemu podmiotowi. Grant jest bezzwrotną formą wsparcia finansowego, do wykorzystania na cele społeczne. W przypadku takich projektów, nie jest wymagany własny wkład finansowy.

Aż 46 wniosków

Swoje projekty złożyli przedstawiciele wybranych organizacji pozarządowych z siedzibą lub oddziałem w mieście, oraz nieformalne grupy, w których zrzeszone są co najmniej 3 osoby pełnoletnie mieszkające w Bytomiu. Lokalne działania podzielone zostały na dwie kategorie. W przypadku działań społecznych, maksymalna kwota dotacji to aż 2,5 tys zł. Na działania inwestycyjne można dostać nawet 5 tys. zł. Przykładowe projekty społeczne to wydarzenia sportowe, spektakle, koncerty czy spotkania sąsiedzkie. Projekty inwestycyjne dotyczą m.in. infrastruktury sportowej, stojaków na rowery czy nasadzeń zieleni.

- Obecnie wnioski są rozpatrywane pod względem formalnym, a później zostaną poddane ocenie merytorycznej. Wyniki powinny być ogłoszone w przyszłym tygodniu - mówi Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny.

Kolejna edycja

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs jest organizowany w celu utrzymania projektu Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych. W ramach zeszłorocznych działań, z inicjatywy Pięknej strony miasta, powstało 6 karmników literackich. Przeprowadzano akcje edukacyjne dla dzieci, spektakle, Ochotnicza Straż Pożarna uczyła o czadzie, a jedna z organizacji, ze środków grantowych, zakupiła specjalny rower dla niepełnosprawnych dzieci. Łącznie zrealizowano aż 22 projekty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!