Wsparcie finansowe na projekty społeczne, które powstaną w Bytomiu. Do rozdysponowania aż 80 tys. zł!

Pomysły na lokalne zmiany, które często generują wysokie koszty i pomoc finansowa, która pomoże w ich realizacji. 31 maja, zakończył się nabór wniosków do kolejnej edycji regrantingu, którego operatorem jest Centrum Organizacji Pozarządowych - lokal w Bytomiu (prowadzone przez Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny). Do rozdysponowania jest aż 80 tys. zł.

Regranting - co to takiego?

To specjalna dotacja, przekazywana przez konkretny podmiot (w tym wypadku chodzi o Centrum Organizacji Pozarządowych - lokal w Bytomiu) innemu wskazanemu podmiotowi. Grant jest bezzwrotną formą wsparcia finansowego, do wykorzystania na cele społeczne. W przypadku takich projektów, nie jest wymagany własny wkład finansowy.

Aż 46 wniosków

Swoje projekty złożyli przedstawiciele wybranych organizacji pozarządowych z siedzibą lub oddziałem w mieście, oraz nieformalne grupy, w których zrzeszone są co najmniej 3 osoby pełnoletnie mieszkające w Bytomiu. Lokalne działania podzielone zostały na dwie kategorie. W przypadku działań społecznych, maksymalna kwota dotacji to aż 2,5 tys zł. Na działania inwestycyjne można dostać nawet 5 tys. zł. Przykładowe projekty społeczne to wydarzenia sportowe, spektakle, koncerty czy spotkania sąsiedzkie. Projekty inwestycyjne dotyczą m.in. infrastruktury sportowej, stojaków na rowery czy nasadzeń zieleni.

- Obecnie wnioski są rozpatrywane pod względem formalnym, a później zostaną poddane ocenie merytorycznej. Wyniki powinny być ogłoszone w przyszłym tygodniu - mówi Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny.

Kolejna edycja

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs jest organizowany w celu utrzymania projektu Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych. W ramach zeszłorocznych działań, z inicjatywy Pięknej strony miasta, powstało 6 karmników literackich. Przeprowadzano akcje edukacyjne dla dzieci, spektakle, Ochotnicza Straż Pożarna uczyła o czadzie, a jedna z organizacji, ze środków grantowych, zakupiła specjalny rower dla niepełnosprawnych dzieci. Łącznie zrealizowano aż 22 projekty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon