Pfizer dostępny w Bytomiu. Na mieszkańców i chętnych czeka ponad 2000 szczepionek!

Choć zdania na temat szczepień przeciwko COVID-19 są podzielone, spora część społeczeństwa bardzo pozytywnie postrzega szczepionkę opracowaną przez naukowców współpracujących z firmą Pfizer/BioNTech. Z najnowszych informacji i raportów wynika, że ponad 2000 dawek Pfizera jest teraz dostępnych w Bytomiu.

Byt szczepionka

Szczepionka ciesząca się najlepszymi opiniami, została opracowana z wykorzystaniem metody mRNA. Zawiera zmodyfikowany fragment wirusa, który stanowi instrukcję dla organizmu, dotycząca produkcji tzw. białka kolca wirusa. Dzięki podaniu szczepionki, układ immunologiczny rozpoznaje białko jako obce i przyswaja umiejętność do walki z nim, w razie kontaktu z wirusem SARS-CoV-2.

Pfizer dostępny w miejskich punktach szczepień

Zaszczepić można się zarówno w punkcie w Centrum Handlowym Plejada i w bytomskim medyku przy ul. Wrocławskiej 120. Łącznie, w placówkach do zadysponowania jest ponad 2000 dawek. Chętni, którzy chcą zaszczepić się Pfizerem przeciwko COVID-19, mogą kontaktować się z Punktem Szczepień Powszechnych. Wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają e-skierowania, mogą zgłosić się na szczepienie wysyłając wiadomość SMS o treści szczepimy się pod numer telefonu 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Po otrzymaniu wiadomości, pracownik wybranego punktu skontaktuje się w sprawie ustalenia szczegółów.

Dane dla Bytomia

Do tej pory w mieście wykonano łącznie 76 752 szczepienia. Liczba osób zaszczepionych w pełni wynosi już 19 474.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon