Lodowisko gotowe, to teraz czas na ROLKOWISKO

Od kilku dni bytomianie mogą korzystać z nowego lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. Sądząc po komentarzach w Internecie, inwestycja zrobiła na nich pozytywne wrażenie. Tymczasem to jeszcze nie wszystko, bo tuż obok nowej hali lodowej jeszcze w tym roku powstanie rolkowisko z prawdziwego zdarzenia.

Byt lodowisko rolkowiskojpg

Mieszkańcy Bytomia od dawna chcą, żeby w ich mieście powstało miejsce przeznaczone do jazdy na rolkach. Dziś wielu bytomian jeździ w tym celu do Parku Śląskiego w Chorzowie lub na Burloch Arenę w Rudzie Śląskiej. Niebawem nie będą musieli już przekraczać granicy miasta, bo Ośrodek Sportu i Rekreacji zamierza wybudować rolkowisko na pustej działce przy ulicy Pułaskiego.

Środki na tę inwestycję pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast OSiR już wyłonił wykonawcę, który wpierw przygotuje dokumentację projektową i uzyska niezbędne pozwolenia, a następnie rozpocznie prace budowlane. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie 2,9 mln zł. Oddanie rolkowiska do użytku jest planowane na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Należy podkreślić, że na działce obok lodowiska oprócz toru do jazdy na rolkach powstanie m.in. bieżnia 2-torowa, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową o wymiarach 40x20 m, park do ćwiczeń street workout, stoły do ping-ponga i gry w szachy oraz zaplecze sanitarno-gospodarcze. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

https://www.youtube.com/watch?v=g2xmb0fxptQ

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon