Mieszkanka Bytomia wraz z zespołem zdobyła nagrodę w międzynarodowym konkursie muzycznym

Wyjątkowe wieści z Doliny Loary we Francji, gdzie odbył się Międzynarodowy Konkurs Muzyki Dawnej. Pierwszą i jedyną nagrodę zdobył katowicki zespół Cohaere Ensemble, w skład którego wchodzi wiolonczelistka Monika Hartmann, mieszkanka Bytomia.

Byt dziewczyny

Brzmienia minionych epok

Zespół Cohaere Ensemble powstał w 2019 roku z inicjatywy Marty Korbel (skrzypce), Natalii Olczak (klawesyn) oraz Moniki Hartmann (wiolonczela). Młode muzyczki z wielkim zaangażowaniem podchodzą do swojej pasji. Grają na instrumentach z epoki bądź ich współczesnych kopiach. Dzięki świeżemu podejściu do historycznego wykonastwa, przy szanowaniu zasad epoki renesansu i baroku, tworzą niezwykłe i wiarygodne historie muzyczne.

Doceniono starania młodych kobiet

Jury Międzynarodowego Konkursu Muzyki Dawnej przyznało zespołowi Cohaere Ensemble pierwszą i jedyną nagrodę. Dodatkowo, wyróżniono trzy zespoły. Z Francji, Niemiec i Szwajcarii. Konkurs adresowany był do zespołów instrumentalnych wykonujących repertuar z XVII i XVIII wieku na instrumentach z epoki. Młody, zdolny zespół otrzymał nagrodę pieniężną oraz możliwość wykonania koncertu finałowego.

zdj. Facebook Cohaere Ensemble

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon