Przeprowadził szpital przez pandemię. Teraz postanowił odejść

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, Władysław Perchaluk, złożył rezygnację z przyczyn zdrowotnych. W zeszłym tygodniu, prezydent Mariusz Wołosz wraz z zastępcą Waldemarem Gawronem, podziękowali dyrektorowi za współpracę, podkreślając, że rozpoczęła się ona w bardzo trudnym nie tylko dla miasta i szpitala, okresie pandemii koronawirusa.

Byt dyrektor

- Przez ponad rok pracy z dyrektorem Perchalukiem w szpitalu zostało podjętych wiele działań, których celem była poprawa jego funkcjonowania. W trakcie epidemii placówka rozpoczęła innowacyjną terapię zakażeń COVID-19 osoczem oraz wprowadziła unikalny na skalę Polski program badań osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Warto dodać, że rozwiązania organizacyjne, jakie wprowadzono w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 były powielane przez inne jednostki samorządu terytorialnego, a opracowane przez szpital metody leczenia, posłużyły innym placówkom medycznym w walce z COVID-19 - dodaje.

Władysław Perchaluk objął stanowisko 2 marca 2020 roku. Ze służbą zdrowia związany jest od ponad 40 lat. Wykształcenie na kierunku Zarządzaniua w Ochronie Zdrowia zdobył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu szpitalami. W latach 2016-2020 kierował Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Pod opieką dyrektora, w szpitalu wdrożono chociażby innowacyjną metodę leczenia osoczem zakażonych na COVID-19, realizowaną ze Śląskim Centrum Chorób serca. Na ten cel placówki pozyskały granty z Agencji Badań Medycznych. Władysław Perchaluk koordynuje również projekt „Telemedycyna na dalekiej północy”, jest również członkiem Rady Programowej kierunku Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia Śląskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz zespołu doradców przy Komisji Zdrowia Senatu RP. Jest także autorem i współautorem pierwszych prac w zakresie rehabilitacji po zabiegach artroskopowych stawu kolanowego.

- Dziękuję Wam za Wasz profesjonalizm, kulturę osobistą i etykę zawodową, które codziennie decydowały o tym, że praca z Wami była dla mnie przyjemnością - powiedział Władysław Perchaluk, podczas rezygnacji, 2 czerwca 2021r.

zdj. Facebook Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon