Rozbark i jego mieszkańcy. Trwają poszukiwania starych fotografii z dzielnicy

Jeśli mieszkasz lub mieszkałeś w Rozbarku, a w swoich rodzinnych archiwach posiadasz historyczne zdjęcia z dzielnicy, należące do Ciebie lub Twoich przodków, możesz pomóc ocalić je od zapomnienia. Trwają poszukiwania przemysłowego (i nie tylko) wyrazu tej części miasta. Wszystko po to, by pokazać, jak żyło się tam w przeszłości.

Byt rozbarkkkk

Uwaga, konkurs!

Teatr Rozbark zorganizował konkurs „Rozbarczanie na starej fotografii”, realizowany w ramach projektu „Tradycje Rozbarskie - Kontynuacja 2021”, finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Poszukiwane są zdjęcia w kilku kategoriach. Przedwojenne i wojenne, powojenne do 1960 roku oraz fotografie wykonane po 1960 roku. Spośród nadesłanych fotografii, jury wybierze najciekawsze zdjęcia przedstawiające Rozbark i związanych z nim mieszkańców. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wernisażu w Teatrze Rozbark.

Do 21 czerwca

To data, do której przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe. Zdjęcia należy przesyłać na adres ul. Kilara 29, 41-902 Bytom. Można to zrobić również w formie elektronicznej - bow@teatrrozbark.pl. Wszelkie pytania związane z konkursem, można kierować pod numer telefonu 32 428 13 11.

zdj. bytom.fotopolska.eu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon