Razem od 50 lat. Kilkanaście par z Bytomia obchodziło złoty jubileusz małżeński

Dokładnie 50 lat temu, w 1971 roku, kilkanaście par małżeńskich z Bytomia stanęło na ślubnym kobiercu, przysięgając sobie miłość aż po grób. Wyrazy uznania jubilatom złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Urzędu Stanu Cywilnego. Podczas spotkania dopisała frekwencja, nie zabrakło uśmiechów i wzruszeń.

Byt razem

Wczoraj, 7 czerwca, jubilaci odebrali pamiątkowe medale uznania oraz gratulacje od prezydenta Mariusza Wołosza, przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Janasa oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Waldemara Świerczka.

W małżeństwach z półwiecznym stażem odżyły wspomnienia dawnych dni. Ich wytrwała miłość może być wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Choć ich śluby odbyły się w czerwcu 1971 roku, po latach, w dalszym ciągu kochają się jak wtedy. Pamiątkowe medale i gratulacje trafiły do następujących małżeństw:

Janina i Ginter Bonanaty, Teresa i Ludwik Brauerowie, Władysława i Adrzej Buciowie, Renata i Stanisław Chytrowie, Wanda i Eugeniusz Czerniowie, Waleria i Henryk Główkowie, Teresa i Józef Janasowie, Maria Jodłowska, Norbert Kubacz, Halina i Stanisław Kuśtowie, Tadeusz Lorenc, Bogumiła i Ryszard Mączkowie, Irena i Henryk Morgallowie, Wanda i Eugeniusz Nowakowie, Halina i Józef Płaczkowie, Barbara i Zbigniew Rożkowie, Sabina i Stanisław Skurowie, Wanda i Roman Szulcowi, Janina i Walenty Telążkowie, Czesław Wagner, Urszula i Henryk Widerowie, Elżbieta i Henryk Wyderowie, Barbara i Andrzej Zagroccy.

Serdecznie gratulujemy nie tylko jubilatom, ale także ich rodzinom!

zdj. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon