Powrót Bytomskiego Kwietnika. Park Miejski im. Franciszka Kachla zmieni się w ogród sztuki

Koronawirus powoli przestaje być pierwszoplanowym zmartwieniem. Redukcja pandemicznych ograniczeń, zwłaszcza na świeżym powietrzu, przy odrobienie szczęścia w towarzystwie gorących promieni słonecznych, sprzyja organizowaniu ciekawych wydarzeń, na które wielu mieszkańców Bytomia i okolic czeka z utęsknieniem. W Parku Miejskim trwają już przygotowania do kolejnej odsłony wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Piękną stronę miasta. Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, Polana piknikowa zmieni się w prawdziwy ogród sztuki.

Byt bytomski kwietnik

Nowe spojrzenie na Bytom

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta, organizujące kolejną edycję Bytomskiego Kwietnika, w tym roku skupi się na propagowaniu świadomości ekologicznej. Motywem przewodnim wydarzenia będzie ogród sztuki. Łąka w Parku Miejskim zmieni się w miejsce pełne artystycznych przedsięwzięć. Wszystko po to, by po trudnym czasie pandemicznej izolacji, na nowo spędzić czas na łonie natury, w towarzystwie niezliczonych atrakcji. Piękna Strona Miasta, poprzez organizowanie wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i rekreacyjnym, stara się nieustannie zmieniać wizerunek Bytomia. Oczywiście na lepsze.

Park pełen atrakcji

W sobotę, 12 czerwca, na Polanie piknikowej, na wszystkich chętnych czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Jak na kwietnik przystało - od 10 do 16 potrwa znana i lubiana przez fanów doniczek wymiana kwiatowa. Zasady są proste. Coś za coś. Czasem wystarczy jednak uśmiech lub rozmowa, by dostać sadzonkę, z której w przyszłości, odda się oczywiście to samo. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej Karola Walasa, który osobiście oprowadzi po niej zainteresowanych. W parku pojawi się także mobilna łąka, ale to nie wszystko! Wśród innych atrakcji m.in.:

  • joga dla dorosłych,
  • joga dla dzieci,
  • warsztaty filcowania,
  • warsztaty teatralne,
  • malowanie abstrakcji,
  • wyplatanie wianków
  • warsztaty kreatywne.

Ogród sztuki będzie również szansą do ciekawych rozmów, np. w panelu dyskusyjnym "Ogród sztuki", w którym wezmą udział zaproszeni goście. Całość umili muzyczny popis DJ'a, spektakl grupy teatralnej i koncert akustyczny. Nie zabraknie piknikowych przekąsek czy wystawców lokalnego rękodzieła, którzy z chęcią podzielą się swoją historią i pasją. Pierwsze atrakcje będą czekać na chętnych już od godz. 10. Jedno jest pewne - sobota w Parku Miejskim zapowiada się naprawdę ciekawie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon