Akrobatka z Bytomia wspólnie z partnerką zdobyły złoto na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend, w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Akrobatyce Sportowej. Tym razem, najlepsza okazała się 10-letnia Maja Mrozek z Bytomia, wraz ze swoją 15-letnią partnerką Laurą Troniną. Młode akrobatki pokonały konkurencję, zdobywając upragniony tytuł Mistrzyń Polski. To spełnienie ich marzeń i wynagrodzenie naprawdę ciężkiej pracy.

Tak rodzi się pasja

Akrobatyka sportowa z roku na rok zyskuje większą popularność. Wielu rodziców decyduje się na zapis dziecka od najmłodszych lat. Pasją do tej trudnej i wymagającej dyscypliny sportowej zaraziła się także Maja. Dziewczynka od blisko 4 lat trenuje w KPKS "Halemba" Ruda Śląska. Jak na 10-latkę - naprawdę intensywnie i z ogromnym zapałem. Zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu po 2 godziny.

Razem na szczyt

- W klasie drugiej złoty medal zdobyły Maja-Laura, które z dużą przewaga 1,05 pkt pokonały drugi na podium zespół KAS w Rzeszowie - czytamy na stronie klubu.

W rudzkim klubie, Maja poznała swoją partnerkę sportową Laurę. Młode pasjonatki sportu są naprawdę ambitne. Laura dojeżdża na treningi do Rudy Śląskiej aż z okolic Mikołowa! W miniony weekend, wspólnie zdobyły Mistrzostwo Polski. Startowały w kategorii dwójki kobiet klasy drugiej. Warto dodać, że już w 2020 roku, Maja zdobyła srebrny medal. Tegoroczne mistrzostwa doprowadziły natomiast na sam szczyt podium.

Wielka determinacja

Maja każdą wolną chwilę poświęca na doskonaleniu swoich umiejętności. Podpatruje na YouTube sławne i zdolne zawodniczki z różnych kontynentów. Jej największym marzeniem jest wyjazd na mistrzostwa świata.

- My jesteśmy dumni, że nasze dziecko w tak młodym wieku ma taki talent, ambicje i chęci do dążenia do celu. Wspieramy ją całym sercem poświęcając naprawdę wiele... ale czego się nie robi, by córka była szczęśliwa? - przyznają rodzice dziewczynki.