Znani aktorzy promują wykonywanie badań. Zobacz!

NIE CZEKAJ, BADAJ SIĘ! To hasło akcji profilaktycznej wzywającej do regularnego wykonywania badań krwi wśród mężczyzn. Kampania bazuje na humorystycznych scenkach, których scenariusze oraz główne role zagrała znana para aktorska: Agnieszka Radzikowska i Dariusz Chojnacki (prywatnie małżeństwo). Spoty mają na celu zachęcić mężczyzn do zadbania o swoje zdrowie, przełamania oporu i wykonania tego pierwszego kroku, aby pojawić się w laboratorium i wykonać badania diagnostyczne.

Byt ť LA Nie czekaj zbadaj si Ž ľ

Ważnym aspektem kampanii są dialogi wypowiadane gwarą śląską, w której promowanie – artyści, jako rodowici Ślązacy, są bardzo zaangażowani. Organizatorem akcji profilaktycznej jest firma badaj.to, która rozwija markę: Śląskie Laboratoria Analityczne oraz Laboratorium Medyczne badaj.to. Firma powstała w Zabrzu i ciągle się rozrasta. Planuje ekspansję na cały kraj. Nie zmienia to jednak faktu, że założyciele oraz pracownicy są dumni z historii firmy oraz regionu, z którego się ona wywodzi, czyli Górnego Śląska.

obraz 2

Pozostałe filmy dostępne są na kanale YouTube Śląskich Laboratoriów Analitycznych. Zachęcamy do obejrzenia!

Jak wynika z analiz przeprowadzonych w okresie 30 lat działania firmy na rynku – mężczyźni w wieku 25-40 lat stanowią jedynie 24% wszystkich wykonujących badania. To bardzo niepokojąca liczba, gdyż często w tym wieku pojawiać się już mogą pierwsze, ostrzegawcze wyniki badań krwi, a co za tym idzie – symptomy świadczące o chorobie. Jest to też czas, w którym profilaktyka zdrowotna powinna odgrywać w życiu każdego mężczyzny kluczową rolę.

Kampania „Nie czekaj, badaj się!” powstała w celu zachęcenia mężczyzn do regularnego, profilaktycznego wykonywania badań krwi. W serii krótkich spotów, nasze laboratorium medyczne pokazuje, jak ważne są badania krwi - informuje Bartosz Mrzyczek, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy badaj.to.

Bardzo ważnym elementem kampanii jest rola kobiety, granej przez Agnieszkę Radzikowską. To właśnie kobiety są często inicjatorkami wykonywania badań przez mężczyzn. Ich determinacja i zaangażowanie, również w prawdziwym życiu sprawiają, że mężczyzna trafia do punktów pobrań – informują przedstawiciele laboratorium.

Zdrowie mamy tylko jedno…

Wskazane jest zatem, by szczególnie o nie dbać. Dobre zdrowie jest bowiem gwarancją, by mężczyzna mógł spełniać swoje pasje oraz realizować wszelkie plany i marzenia, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jako laboratorium medyczne zdajemy sobie sprawę, że sam moment pobrania krwi nie należy do przyjemnych, jednak gorąco zachęcamy mężczyzn do pokonania swoich obaw i słabości i odwiedzenia naszego punkt pobrań krwi, gdzie w miłej atmosferze wykonamy kompleksową usługę. Jak ważne są badania krwi nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto jednak, aby mężczyźni odpowiedzieli sobie na pytanie – „Kiedy ostatnio wykonałem profilaktyczne badania, aby sprawdzić ogólną kondycję organizmu?”. Nawet, jeżeli wydaje się, że wszystko jest w porządku ze zdrowiem, naprawdę warto wygospodarować czas na wykonanie ważnych badań, aby upewnić się, że tak właśnie jest! Dla bezpieczeństwa, nie tylko swojego, ale również innych uczestników ruchu drogowego – raz w roku obowiązkowy jest przegląd samochodu, na który odpowiedzialny kierowca powinien się udać. Analogicznie, odpowiedzialny mężczyzna przynajmniej raz w roku powinien wykonać podstawowe badania krwi. Zadbać o swój organizm - jak dba o samochód - by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Z życia wzięte…

Jak istotne jest regularne wykonywanie profilaktycznych badań, świadczy historia opowiedziana przez Pana Daniela - Klienta Śląskich Laboratoriów Analitycznych:
"Jestem osobą dość młodą mam 32 lata :), ale od dłuższego czasu źle się czułem. Trochę to lekceważyłem, bo młode osoby zwykle nie myślą o takich problemach (tzn. badania, lekarz itd.) samo przyszło to może samo sobie pójdzie. Niestety, ból brzucha i częste wizyty w toalecie nie przeszły. Czułem się coraz gorzej, byłem słaby, nie mogłem już normalnie funkcjonować w pracy. Schudłem (zauważyli to moi znajomi i narzeczona). Wszyscy uparli się, abym zrobił badania. Dla świętego spokoju wybrałem pakiet badań na pasożyty, chociaż myślałem, że pewnie nie potrzebnie. Wyniki badań jednak pokazały, jak bardzo się myliłem. Testy wykazały obecność lamblii. Od razu po otrzymaniu badań udałem się do lekarza, który stwierdził, że badanie wskazuje na wysoki poziom bakterii w organizmie. Lekarz przepisał natychmiast antybiotyk. Dziś już wiem, że należy się regularnie badać".

Badania laboratoryjne wykonać można w Bytomiu!

Zapraszamy do punktów pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych w Bytomiu. Jeden zlokalizowany jest przy ulicy Stolarzowickiej 26b (Osiedle Miechowice) – czynny od poniedziałku do piątku już od godz. 6.00 oraz w soboty od godz. 7.00, natomiast drugi znajduje się przy ulicy Wyzwolenia 127a – czynny od poniedziałku do piątku od godz. 7.00. Większość wyników badań dostępna jest już tego samego dnia on-line. Na wykonanie badań nie potrzeba skierowania.

W komfortowych gabinetach ŚLA czeka doświadczony i miły Personel, który przedstawi szeroką ofertę naszego laboratorium, pomoże w doborze odpowiednich badań oraz doradzi, które oznaczenia zlecić w pierwszej kolejności.

obraz 3

Badania krwi z dojazdem do Twojego domu!

Śląskie Laboratoria Analityczne świadczą również wygodną usługę pobrania krwi w domu, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma już grono swoich stałych Klientów. Wystarczy wypełnić prosty i niezobowiązujący formularz zamieszczony na stronie www.sla.pl lub wybrać interesujące oznaczenia w e-sklepie z badaniami wraz z opcją pobrania krwi w domu. Można także skontaktować się z laboratorium telefonicznie pod nr tel.: 32 416 25 01. Sympatyczna ekipa mobilnego poboru ze ŚLA pojawi się pod wskazanym adresem w ustalonym dniu i o wybranej porze, aby pobrać krew bezstresowo, bo we własnych „czterech kątach”, gdzie każdy czuje się komfortowo i bezpiecznie.
Nie czekaj, badaj się! Odwiedź najbliższy punkt pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych w Bytomiu lub zamów usługę mobilnego pobrania w domu i wykonaj ważne badania krwi!
#NieCzekajBadajSie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon