Patologia na ulicach Bytomia. Straż Miejska będzie monitorować te ulice. Sprawdź!

„Krytyczne zjawiska patologiczne”, „dokonywanie czynności fizjologicznych”, a także spożywanie alkoholu i używanie wulgaryzmów – z tymi właśnie nieprzyjemnościami muszą zmagać się prawie codziennie starsi mieszkańcy Bytomia. Miasto wysłało pismo do Straży Miejskiej w tej sprawie.

Byt patologia bytom

Patologiczne zachowania na Reja i Pułaskiego

Jak wynika z interpelacji radnego Macieja Gajosa, mieszkańcy dzielnicy Centrum Zachód nie mają lekko, szczególnie ci, którzy mieszkają przy ul. Reja i Pułaskiego. Muszą zmagać się z „zachowaniami patologicznymi, polegającymi na spożywaniu alkoholu, używaniu wulgaryzmów, które negatywnie i krytycznie wpływają na spokojnych, starszych mieszkańców”.

– Na ławkach umieszczonych wzdłuż chodnika spożywany jest często alkohol. Teren ten zamieszkiwany jest także przez młode osoby, które patrząc na tak negatywny wizerunek społeczeństwa, czerpią negatywne i patologiczne wzorce, przez osoby nagminnie łamiące prawo – twierdzi w piśmie Maciej Gajos.

Krytyczne zjawiska patologiczne i dokonywanie czynności fizjologicznych

Jak twierdzi radny, sam był na wizji lokalnej, aby przekonać się o dramatycznej sytuacji w Bytomiu.

– Z przykrością muszę dodać, iż będąc na wizji lokalnej w wyżej wymienionej okolicy, sam potwierdzam nagminne występowanie, krytycznych zjawisk patologicznych, a także dokonywania czynności fizjologicznych w miejscach ustronnych, godzących w pozytywny wizerunek naszego miasta. Wnoszę o pilne pochylenie się nad przedmiotowaną sprawą – czytamy w piśmie.

Na prośbę radnego w odpowiedzi, w imieniu prezydenta Bytomia, wysłano pismo do Komendanta Straży Miejskiej Zbigniewa Walaska, w sprawie jak najszybszej interwencji.

– Do zjawisk patologicznych dochodzi głównie w okolicy ulicy Reja 3 i 23 na wysokości garaży, na wysokości placu zabaw, ul. Reja 110, ul. Składowa i ul. Pułaskiego 72 gdzie na ławkach umieszczonych wzdłuż chodnika spożywany jest często alkohol. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o podjęcie czynności służbowych zgodnie z posiadanymi kompetencjami – czytamy w piśmie do komendanta.

Prawdopodobnie już wkrótce możemy spodziewać się wzmożonych patroli Straży Miejskiej na ulicach Reja i Pułaskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt symbol bestii bytom

Zdewastował znak drogowy. Namalował na nim...

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt bytom bobrek

Wielka kasa dla Bobrka! Już wkrótce oblicze...